İlham Əliyev bir qrup şəxsi təltif etdi - SİYAHI
Azərbaycan avtomobil yollarının 100 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda yol-nəqliyyat infrastrukturunun inkişafında xidmətlərinə görə Əvəz İlyas oğlu Qocayevə “Əməkdar mühəndis” fəxri adı verilib.
Müvafiq sərəncamı noyabrın 15-də prezident İlham Əliyev imzalayıb.
Dövlət başçısının digər sərəncamı ilə Azərbaycan avtomobil yollarının 100 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda yol-nəqliyyat infrastrukturunun inkişafında xidmətlərinə görə Şükür İsmayıl oğlu Astanova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdü verilib.
Prezident İlham Əliyev daha bir sərəncamla Azərbaycan Respublikasında avtomobil yollarının tikintisi və istismarı sahəsində fərqlənən bir qrup şəxsi təltif edib:

Ильхам Алиев наградил группу лиц
В связи со столетним юбилеем автомобильных дорог Азербайджана и за заслуги в развитии дорожно-транспортной инфраструктуры нашей страны Авазу Ильяс оглу Годжаеву присвоено почетное звание «Заслуженный инженер».
Соответствующее распоряжение 15 ноября подписал президент Ильхам Алиев.
Другим распоряжением главы государства в связи со столетним юбилеем автомобильных дорог Азербайджана и за заслуги в развитии дорожно-транспортной инфраструктуры нашей страны Шукуру Исмаил оглу Астанову назначена почетная пенсия президента Азербайджанской Республики.
Еще одним распоряжением президента Ильхама Алиева за отличие при строительстве и эксплуатации автомобильных дорог Азербайджанской Республики награждена группа лиц: