Gürcüstanda prezident seçkilərinin ikinci turu keçiriləcək
Gürcüstanda prezidentliyə müstəqil namizəd olan Salome Zurabişvili səslərin 98,25%-nin hesablanmasından sonra 38,6% səslə qalib gəlib.
Gürcüstan KİV-ə istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı məlumat Gürcüstan Mərkəzi Seçki Komissiyasının saytında yerləşdirilib.
Qeyd edilib ki, Zurabişvilinin rəqibi “Vahid milli hərəkat” partiyasından olan namizəd Qriqol Vaşadze 37,35% səs toplayıb. Bununla da, namizədlər 50 faizlik baryeri aşmamaqla ikinci tura keçiblər.
Xatırladaq ki, Gürcüstanda prezident seçkiləri oktyabrın 28-də keçirilib. Bu post uğrunda 25 namizəd mübarizə aparıb.скачать dle 11.3

В Грузии пройдет второй тур президентских выборов
Независимый кандидат в президенты Саломе Зурабишвили набрала 38,6% голосов после обработки 98,25% бюллетеней.
Как передает Median.Az со ссылкой на грузинские СМИ, об этом свидетельствуют данные сайта ЦИК Грузии.
Отмечается, что оппонент Зурабишвили Григол Вашадзе от партии «Единое национальное движение» получил 37,35% голосов. Таким образом, не набрав больше 50%, оба кандидата прошли во второй тур.
Напомним, в Грузии 28 октября текущего года состоялись выборы президента. Всего за должность главы государства боролось 25 кандидатов.скачать dle 11.3