Təcili yardım gecikdi, sərxoş gənc küçədə öldü - FOTO + YENİLƏNİB
Bakı şəhər Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyasının baş həkimi Rauf Nağıyev “Report”a bildirib ki, ölən şəxs Sabirabad rayon sakini, 30 yaşlı Elman Hüseynovdur.
O deyib ki, paytaxtın 28 May və Rəşid Behbudov küçələrinin kəsişməsində baş verən ölüm hadisəsi ilə bağlı Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Stansiyasınsına çağırış birinci dəfə saat 03:20 radələrində daxil olub.
Baş həkimin sözlərinə görə, çağırışı mərhumun dostu edib.
R.Nağıyev qeyd edib ki, saat 03:36 radələrində həkim briqadası artıq hadisə yerində olub:
“Bizdə həm səs yazıları, həm də monitor izlənmə var. Hamısı qeydiyyatdadır. Polis maraqlanıb və 03:37-də təcili yardım orada olub. Biz ora çatanda artıq şəxs dünyasını dəyişmişdi.
Ətrafdakılarının dediyinə görə, o, yaxınlıqdakı bardan çıxıb. Dostu çağırış versə də, hadisə yerindən qaçmışdı. Lakin sonra polis onu tapıb-gətirib. Polisin sözlərinə görə, ölən şəxs narkotik istifadəçisi olub”.
Baş həkim bildirib ki, içkidən belə sürətli ölüm hadisəsi baş verə bilməz:
“Elə olsaydı, həmin şəxsdə ağırlaşma və ya komaya düşmə halları ola bilərdi. Sürətli ölüm halı narkotik qəbulunda qeydə alınır. Meyit aidiyyəti üzrə təhvil verilib, hüquq-mühafizə orqanları məsələni araşdırır”.
Nəsimi rayonunda Təcili Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Xidmətinin gecikməsinə görə bir nəfər ölüb.
Median.Az-ın Report-a istinadən xəbərinə görə, hadisə 28 May ilə Rəşid Behbudov küçəsinin kəsişməsində baş verib.
Belə ki, hadisə şahidlərinin verdiyi məlumata görə, təxminən 25-30 yaşlı sərxoş oğlanın halı yolun kənarında qəfil pisləşib. Bunu görən Bakı sakini Aynur Məmmədova Təcili Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Xidmətinə (TTTYX) müraciət edib.
Təcili yardım briqadası gələnə qədər adı hələlik bilinməyən şəxs dünyasını dəyişib. A.Məmmədova bildirib ki, təcili yardım məlumat verilən müddətdən təxminən bir saat müddətində gəlib.
Təcili Tibbi Yardım Xidmətinin həkimi isə sualları cavablandırmaqdan boyun qaçırıb. Baş vermiş ölüm hadisəsi ilə bağlı əraziyə Nəsimi Rayon Polis İdarəsinin əməkdaşları cəlb edilib.
Meyit müayinə olunması üçün morqa təhvil verilib. Hazırda hadisənin dəqiq səbəbləri və ölən şəxsin kimliyi araşdırılır.

Молодой парень скончался прямо на улице - ФОТО (18+) + ОБНОВЛЕНО
Как передает Median.Az со ссылкой на Report, главврач Станции скорой и неотложной медицинской помощи города Баку Рауф Нагиев сообщил, что им оказался 30-летний житель Сабирабада Эльман Гусейнов.
По словам главврача, первый вызов на станцию Скорой помощи о смерти человека на пересечении улиц 28 мая и Рашида Бейбутова поступил в 03.20. Звонил друг покойного.
Р.Нагиев отметил, что уже в 03.36 бригада врачей уже была на месте:
«У нас есть звукозаписи и данные монитора. Все зафиксировано. Была полиция, наши кареты скорой помощи прибыли на место в 03.37. Приехав, мы констатировали смерть гражданина.
По словам очевидцев, он вышел из бара, друг сообщил о случившемся, после чего скрылся с места происшествия. Полиция разыскала его. По словам полицейских, этот человек употреблял наркотики».
Главврач добавил, что алкоголь не приводит к столь быстрой смерти:
«Если бы причиной был алкоголь, состояние человека могло ухудшиться или бы он впал в кому. Мгновенная смерть происходит от передозировки наркотиками. Труп мужчины передан в соответствующие инстанции, разбирательство по факту ведут сотрудники правоохранительных органов».
В Насиминском районе один человек скончался из-за задержки Службы скорой и неотложной медицинской помощи.
Как передает Median.Az со ссылкой на Report, инцидент произошел на пересечении улиц 28 мая и Рашида Бейбудова.
Как сообщили свидетели происшествия, парень 25-30 лет, будучи в нетрезвом состоянии внезапно почувствовал себя плохо.
Увидев это, жительница Баку Айнур Мамедова обратилась в Службу скорой и неотложной медицинской помощи. Мужчина, личность которого пока неизвестна, скончался до приезда бригады скорой помощи.
Как сообщила А.Мамедова, скорая помощь прибыла приблизительно через час после предоставленной им информации.
Врач Службы скорой и неотложной медицинской помощи отказался отвечать на вопросы журналистов.
По факту смерти на территорию были привлечены сотрудники Насиминского РУП.
Тело было передано в морг для обследования. В настоящее время выясняются личность мужчины и причины смерти.