Nabranda erməni mahnısı səsləndirən DJ həbs edildi
21 iyul axşam saatlarında Nabranda yerləşən "Malibu İstirahət Mərkəzin”də erməni mahnısı səsləndirilib.
Yenicag.az əldə etdiyi məlumata əsasən, vətəndaşların şikayəti əsasında Xudat Şəhər Polis Bölməsi istirahət mərkəzinə gəlib.
Xudat Şəhər Polis Bölməsinin rəisi Fəxrəddin Hacıyevin də şəxsən iştirakı ilə musiqi saxlanılıb. İstirahət mərkəzində Dj kimi fəaliyyət göstərən Nağıyev Abdul Xaliq oğlu polislərlə dalaşıb. Polisə müqavimət göstərən Dj saxlanılaraq Xudat şəhər Polis Bölməsinə aparılıb.
Nağıyev Abdul Xaliq oğlu polisə musiqini Malibu İstirahət Mərkəzinin rəhbərinin kompüterindən götürdüyünü deyib.
Bu gün Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Nağıyev Abdul Xaliq oğlu 10 sutka müddətinə həbs edilib.скачать dle 11.3

В Набрани арестован DJ, озвучивший армянскую песню
Как сообщает Median.Az cо ссылкой на Yenicag.az, по жалобам граждан в зону отдыха прибыли сотрудники отдела полиции Худатского района.
Музыка была приостановлена полицией - при личном участии начальника управления полиции Худатского района Фахраддина Гаджиева.
Нагиев Абдул Халиг оглы, выступавший в качестве DJ в центре отдыха, был окружен сотрудниками полиции. В результате, Нагиев, оказывавший сопротивление полиции, был задержан и доставлен в полицейский участок.
По словам DJ, он взял музыку c компьютера начальника развлекательного центра «Малибу».
Нагиев Абдул Халиг оглы был арестован на 10 суток по решению Хачмазского районного суда.скачать dle 11.3