Xalq artisti Ramiz Məlik Məleykə Əsədova ilə məhkəmə prosesindən danışıb
Aktyor axşam.az-a açıqlamasında bildirib ki, qətnamə hələ verilməyib, əldə etdikdən sonra cavab verəcək:
“Qətnaməni oxuyum, sonra fikir bildirəcəm. Əgər min manat ödəmək lazımdırsa, ödəyəcəm. Amma bütöv yox, az-az… Maaşa baxan adamam, evimdə üç xəstə var. Mənim onu bütöv ödəməyə imkanım yoxdur. Onun kimi xarici ölkələrdə, bahalı yerlərdə gəzə bilmirəm. Heç bağa dincəlməyə gedə bilmirəm.
Təkzibə gəlkdikdə isə… Dəfələrlə barışığa səslədim, razılaşmadı. Hətta saytlardan birində üzr də istədim. Buna görə hamı məni qınadı. 300 min təzminat istəyib, Azərbaycanda bu qədər təzminat olub? Sosial şəbəkədə bir şəkil qoyanda hamı yüzlərlə tənqid yazır. Niyə onları məhkəməyə vermirlər?”
R.Məlik özünün də M.Əsədovanı məhkəməyə verməsindən danışıb:
“Bu haqda hələ heç bir nəticədən xəbərim yoxdur. Ailəmi zəng vurub təhqir edib, hədələyib. Mən də məhkəmədə ondan tələbimi edəcəm. Əgər apellyasiya qərarı ilə razılaşmasam, Ali məhkəməyə verəcəm”.
Qeyd edək ki, M.Əsədova həmkarı R.Məlikin onun şərəf və ləyaqətini təhqir etdiyini iddia edib. O, Nəsimi Rayon Məhkəməsinə müraciət edərək həmkarından 200 min manat məbləğində təzminat istəyib.
R.Məlikin vəkili Türkel Süleymanlı da məhkəmədə qarşılıqlı iddia qaldırıb. O, M.Əsədovanın müvəkkilini təhqir etdiyini və buna görə 300 min manatlıq iddia qaldırdıqlarını söyləyib. Nəsimi Rayon Məhkəməsinin qərarına əsasən, hər iki iddia təmin edilməyib.скачать dle 11.3