Azərbaycan və Türkiyə prezidentlərinin görüşü olacaq
Ankarada rəsmi səfərdə olan Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev bu gün Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanla görüşəcək.
Məlumatı Türkiyə prezidentinin rəsmi saytı yayıb.
Bildirilib ki, R.T.Ərdoğan 11:30-da Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevi öz iqamətgahında qarşılayacaq. Bundan sonra iki ölkə liderlərinin təkbətək görüşü olacaq.
Görüşün ardınca iki ölkə prezidentləri Azərbaycan-Türkiyə Yüksək Səviyyəli Strateji Əməkdaşlıq Şurasının yeddinci iclasına qatılacaqlar. Şuranın toplantısından sonra Azərbaycanla Türkiyə arasında sənədlər imzalanacaq. Sonra prezident İlham Əliyev və Rəcəb Tayyib Ərdoğan birgə mətbuat konfransı keçirəcəklər.
Görüş rəsmi nahar yeməyi ilə başa çatacaq.
Qeyd edək ki, aprelin 24-də Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin Türkiyəyə iki günlük rəsmi səfəri başlayıb.
Bu, aprelin 11-də keçirilən prezident seçkilərində qalib gələn dövlət başçısı İlham Əliyevin xarici ölkəyə ilk rəsmi səfəridir.скачать dle 11.3

Лидеры Азербайджана и Турции встретятся тет-а-тет
Находящийся с официальным визитом в Анкаре президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев сегодня встретится с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Об этом сообщает официальный сайт президента Турции.
Было отмечено, что Р.Т.Эрдоган днем в среду встретит президента Азербайджана Ильхама Алиева в своей резиденции. После этого состоится встреча лидеров двух стран тет-а-тет. Главы государств обсудят нынешнее состояние двусторонних связей и их дальнейшее расширение, основные темы в регионе и на международной арене.
После встречи президенты двух стран примут участие в седьмом заседании Совета стратегического сотрудничества высокого уровня Азербайджан-Турция. После заседания Совета будут подписаны документы между Азербайджаном и Турцией. Затем президент Ильхам Алиев и Реджеп Тайип Эрдоган проведут совместную пресс-конференцию.
Встреча завершится официальным обедом.
Отметим, что 24 апреля начался официальный двухдневный визит президента Азербайджана Ильхама Алиева в Турцию. Это первый официальный визит в зарубежную страну одержавшего победу на президентских выборах 11 апреля главы государства Ильхама Алиева.