Ramiz Mehdiyev: Nazim İbrahimov vəzifəsinin öhdəsindən gələ bilməyib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin işində narazılıqlar var idi, komitənin sədri Nazim İbrahimov öz vəzifəsinin öhdəsindən layiqincə gələ bilməyib.
Təbii ki, bütün bunlardan prezident İlham Əliyevin də məlumatı var. Buna görə prezident Nazim İbrahimovun işdən azad edilməsi barədə sərəncam verib.
Median.Az-ın Report-a istinadən xəbərinə görə, bunu Prezident Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyev deyib.
O xatırladıb ki, prezidentin növbəti sərəncamı ilə Fuad Muradov Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri vəzifəsinə təyin olunub:
“Cənab prezident Fuad Muradovla görüşüb və ona konkret tapşırıqlarını verib. Gənc və perspektivli kadr olan Fuad Muradovun Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə təyin olunması böyük əhəmiyyət kəsb edir”.
Ramiz Mehdiyev qeyd edib ki, Nazim İbrahimov rəhbərliyi dövründə nə Gürcüstanda, nə Avropa ölkələrində, nə də orta Asiya ölkələrində yaşayan azərbaycanlılarla heç bir iş görülməyib:
“Düzdür, komitədə müəyyən beynəlxalq tədbirlər keçirilib, amma konkret işlər görülməyib. Müəyyən tədbirlərin həyata keçirilməsində dövlət tərəfindən ayrılan maliyyə yardımları da öz ünvanına çatmayıb”.скачать dle 11.3

Рамиз Мехтиев: Назим Ибрагимов не справился с должностью
К работе Госкомитета по работе с диаспорой имелись претензии. Председатель Комитета Назим Ибрагимов не мог достойно справиться со своими обязанностями.
Об этом сообщил глава Администрации президента, академик Рамиз Мехтиев.
«Конечно, президенту Ильхаму Алиеву было известно обо всем этом, поэтому он и издал распоряжение об освобождении Назима Ибрагимова от должности», - отметил он.
Мехтиев напомнил, что еще одним распоряжением президента председателем Госкомитета по работе с диаспорой был назначен Фуад Мурадов:
«Господин президент встретился с Фуадом Мурадовым и дал ему конкретные поручения. Назначение молодого и перспективного кадра, как Фуад Мурадов, в Госкомитет по работе с диаспорой имеет большое значение».
По словам главы администрации, в период работы Назима Ибрагимова на этом посту не было сделано ничего для азербайджанцев, живущих в Грузии, странах Европы или Средней Азии:
«Правда, в комитете были проведены определенные международные мероприятия, но конкретные работы не были сделаны».скачать dle 11.3