Nazim İbrahimovun qardaşı həbs edildi - Kürdəxanıya köçürüldü
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin keçmiş sədri Nazim İbrahimovun qardaşı, iş adamı Sahib İbrahimov həbs edilib.
xəbər verir ki, "Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, S. İbrahimov Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci (dələduzluq; külli miqdarda törədildikdə) və 308-ci (vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə) maddələri ilə ittiham olunub.
Məhkəmənin qərarı ilə S. İbrahimov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. O, 1 saylı Bakı İstintaq Təcridxanasına köçürülüb.
Qeyd edək ki, mətbuatda daha əvvəllər də S.İbrahimovun tikinti şirkətinin vətəndaşları aldatması ilə bağlı şikayət məktubları yer alıb. Belə ki, şikayətçilər müqavilə əsasında şirkətə pul ödəsələr də, mənzillərin onlara verilmədiyini bildiriblər.скачать dle 11.3

Арестован брат Назима Ибрагимова
Арестован брат бывшего председателя Государственного комитета по работе с диаспорой Назима Ибрагимова бизнесмен Сахиб Ибрагимов.
Как передает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, С.Ибрагимову предъявлено обвинение по статьям 178.3.2 (мошенничество, с причинением крупного ущерба) и 308 (Злоупотребление должностными полномочиями).
Согласно решению суда, Ибрагимов был арестован и отправлен в следственный изолятор.
Отметим, что ранее в прессе были опубликованы жалобные заявления граждан, обманутых его строительной компанией.
По словам потерпевших, они на основании договора выплатили компании определенную сумму денег, однако квартиры им не были предоставлены.