Düşmən cəbhədə öz avtomobilini yandıraraq geri çəkildi – VİDEO
Düşmən tərəfinin Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədini pozmaq məqsədilə Qazax rayonu istiqamətində həyata keçirdiyi növbəti təxribatı uğursuzluqla nəticələnib.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən oxu.az-a verilən məlumata görə, fevralın 11-də, səhər saatlarında hava şəraitinin dumanlı olmasından istifadə edərək düşmən Ordumuzun ön xətt mövqeləri istiqamətində hərəkətə cəhd göstərib.
Mövqelərimiz istiqamətində hərəkət edən Ermənistan silahlı qüvvələrinin kəşfiyyat-diversiya qrupuna məxsus “UAZ” markalı avtomobil bölmələrimiz tərəfindən xüsusi texniki müşahidə vasitələri ilə vaxtında aşkar edilərək nəzarətə götürülüb.
Tərəfimizdən görülən qabaqlayıcı tədbirlər nəticəsində erməni kəşfiyyat qrupunun irəliləməsinin qarşısı dərhal alınıb.
Geri çəkilməyə məcbur edilən düşmən qrupu ona məxsus avtomobil texnikasını ataraq təcili sürətdə ərazini tərk edib. Öz mövqelərinə geri çəkilən düşmən ərazidə qalan “UAZ” avtomobilinə atəş açmaqla onu yandırıb.скачать dle 11.3

Враг поджег свой автомобиль на фронте и отступил – ВИДЕО
Очередная провокация противника, совершенная в Газахском направлении с целью нарушения азербайджано-армянской государственной границы, потерпела неудачу.
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сообщили в пресс-службе министерства обороны Азербайджана.
Утром 11-го февраля, воспользовавшись туманными погодными условиями, противник предпринял попытку пересечения передовых позиций Азербайджанской Армии. Движущаяся в направлении наших позиций автомобиль марки «УАЗ», с разведывательно-диверсионной группой вооруженных сил Армении, был своевременно обнаружен специальными технических средств наблюдения и взят под контроль подразделениями Азербайджанской Армии.
В результате предпринятых нами превентивных мер продвижение разведгруппы Армении было незамедлительно пресечено.
Принужденная к отступлению группа противника, оставив свой автомобиль спешно ретировалась на свои позиции. Отступивший к своим позициям противник, обстреляв огнем из своего оружия уничтожил оставленный на территории автомобиль марки «УАЗ».скачать dle 11.3