Aprelin 11-i Azərbaycanda qeyri-iş günüdür
Azərbaycanda bu ilin aprel ayının 11-də növbədənkənar Prezident seçkilərinin keçirilməsi ilə bağlı ölkədə qeyri-iş günü olacaq.
Əmək Məcəlləsinin 105-1-ci (Səsvermə günü) maddəsinə əsasən, səsvermə olan ərazidə iş günü hesab edilmir.
Qeyd edək ki, həmin gün həftənin çərşənbə gününə təsadüf edir.
Nəzərə çatdıraq ki, prezident İlham Əliyev “Növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinin elan edilməsi haqqında” sərəncam imzalayıb. Sərəncamla növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkiləri elan edilib.
Sərəncamla Mərkəzi Seçki Komissiyasına (MSK) növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinin 2018-ci il aprelin 11-nə təyin olunmasını və Azərbaycan Respublikasının Seçki Məcəlləsində müəyyən edilmiş qaydada keçirilməsini təmin etmək tapşırılıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане 11 апреля будет нерабочим днем
В связи с проведением внеочередных выборов президента Азербайджана, 11 апреля 2018 года будет нерабочим днем.
Этот день попадает на среду.
Напомним, что согласно статье 105-1 УК АР (День выборов), день проведения выборов считается нерабочим.
Отметим, что президент Азербайджана Ильхам Алиев 5 февраля подписал распоряжение об объявлении внеочередных выборов президента Азербайджанской Республики.
«Руководствуясь частью I статьи 101 Конституции Азербайджанской Республики, в соответствии со статьей 179 Избирательного кодекса Азербайджанской Республики, постановляю:
1. Объявить внеочередные выборы президента Азербайджанской Республики.
2. Центральная избирательная комиссия Азербайджанской Республики должна назначить внеочередные президентские выборы на 11 апреля 2018 года и обеспечить проведение выборов в порядке, установленном в Избирательном кодексе Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3