31.12.2017 10:52 6 103
Dünən– dekabrın 30-da Bakıda Azərbaycan Yoqa Federasiyasının istiqamətlər üzrə rəhbərlərinin toplantısı keçirilib.
Görülmüş işlər üzrə hesabat dinlənilib və fikir mübadiləsi aparılıb.
İclasda yoqanın Azərbaycanda populyarlaşmasında xidmətləri olan şəxslər, o cümlədən DTX rəhbəri Mədət Quliyev, olimpiya çempionu Elnur Məmmədli, yoqa üzrə beynəlxalq diplom sahibi, Yoqa Şiromani tituluna yiyələnmiş Elçin Quliyev və Azərbaycanda yoqanın digər təmsilçiləri iştirak ediblər. Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti seçilib.
Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyi Yoqa Federasiyasının bugünkü iclası barədə məlumatlandırılıb. Leyla Əliyevanın Yoqa Federasiyasının prezidenti seçilməsi haqqında müvafiq hesabat nazirliyə göndərilib.
Xatırladaq ki, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Azərbaycanda yoqanın populyarlaşdırılması ilə fəal məşğul olur və tez-tez yoqanın təbliğinə həsr edilmiş tədbirlərdə iştirak edir. Belə ki, Leyla Əıliyeva 2017-ci il dekabrın 24-də Bakıda keçirilmiş yoqa üzrə master-klassda iştirak edib.

31.12.2017 10:52 6 034
На заседании, участие в котором приняли деятели, способствовавшие популяризации йоги в Азербайджане, в частности – глава СГБ Мадат Гулиев, олимпийский чемпион Эльнур Мамедли, обладатель международного диплома по йоге, удостоенный титула Йога Широмани Эльчин Гулиев и другие представители йоги в Азербайджане, вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева была избрана президентом Федерации йоги Азербайджана.
Министерство молодежи и спорта Азербайджана было проинформировано о сегодняшнем заседании Федерации йоги. Соответствующий отчет об избрании Лейлы Алиевой президентом Федерации йоги был направлен в Министерство молодежи и спорта.
Напомним, что вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева активно занимается популяризацией йоги в Азербайджане и нередко принимает участие в мероприятиях, посвященных пропаганде йоги. Так, Лейла Алиева приняла участие в мастер-классе по йоге, который прошел в Баку 24 декабря 2017 года.