Ermənistan Aİ-yə üzvlük prosesinə dair qanuna yenidən baxmayacaq
Ermənistan Avropa İttifaqına üzvlük prosesinin başlanmasına dair qanuna yenidən baxmaq fikrində deyil.
Ermənistan mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bunu sözügedən ölkənin baş naziri Nikol Paşinyan keçirdiyi brifinqdə deyib.
"Bu qanunun qəbul edilməsi düzgün addım idi. Hazırda gedən prosesi isə müsbət qiymətləndirirəm", - deyə o vurğulayıb.
Paşinyan qeyd edib ki, bu qərar artıq Ermənistana ciddi beynəlxalq nəticələr verib.
Hökumət başçısı həmçinin bildirib ki, təşəbbüs qüvvəyə minənə qədər Ermənistan ictimaiyyətində ölkənin müstəqil xarici siyasət xətti formalaşdırmaq üçün real imkanlarının olmasına dair ciddi şübhələr səslənirdi. Onun sözlərinə görə, qanun təsdiqləndikdən sonra bu kimi skeptik yanaşmalar tamamilə dayanıb.
Baş nazir bu istiqamətdə konkret olaraq hansı addımların atılacağını açıqlamayıb, lakin hökumətin qəbul edilmiş qanunvericilik çərçivəsində fəaliyyətini davam etdirəcəyini söyləyib.скачать dle 11.3

Пашинян высказался о законе о вступлении в Евросоюз
Как передает Median.Az со ссылкой на Sputnik Армения, об этом на брифинге сообщил премьер-министр республики Никол Пашинян.
"Принятие этого закона было верным шагом. И происходящий процесс я оцениваю как положительный", - сказал он.
По словам Пашиняна, подобное решение уже дало Армении "серьезные международные результаты". Сам армянский премьер считает реализацию решения успешной.
Политик также отметил, что до вступления инициативы в силу в армянском обществе активно звучали сомнения в наличии у страны реальных перспектив для выстраивания самостоятельного внешнеполитического курса. Однако, по его словам, после принятия закона подобные скептические высказывания полностью прекратились.
Премьер-министр не стал уточнять, какие именно этапы последуют в этом направлении, однако дал понять, что правительство продолжит действовать в рамках принятого законодательства.скачать dle 11.3