İlham Əliyev Kristin Karla Kanqalunu təbrik etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Trinidad və Tobaqo Respublikasının Prezidenti Kristin Karla Kanqaluya təbrik məktubu göndərib.
"Trinidad və Tobaqo Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və Sizin simanızda bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik edir və ən xoş arzularımı çatdırıram.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Trinidad və Tobaqo arasındakı münasibətlər xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli əsasda bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq ruhunda inkişaf edəcəkdir.
Bu bayram günündə Sizə möhkəm cansağlığı, işlərinizdə uğurlar, xalqınıza daim əmin-amanlıq və firavanlıq diləyirəm".

Ильхам Алиев поздравил Кристин Карлу Кангалу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Республики Тринидад и Тобаго Кристин Карле Кангалу.
От своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу сердечные поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника - Дня независимости Республики Тринидад и Тобаго.
Верю, что отношения между Азербайджаном и Тринидадом и Тобаго в интересах наших народов и впредь будут развиваться в духе дружбы и сотрудничества как на двусторонней, так и на многосторонней основах.
В этот праздничный день желаю Вам крепкого здоровья, успехов в делах, Вашему народу - постоянного благополучия и процветания".