Azərbaycan Prezidenti Malayziya kralına məktub göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Malayziyanın Kralı Sultan İbrahim təbrik məktubu göndərib.
"Malayziyanın milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və Sizin simanızda bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik etməkdən məmnunluq duyuram.
Azərbaycan ilə Malayziya arasında təşəkkül tapmış, dostluq və qarşılıqlı hörmət ənənələrinə əsaslanan tərəfdaşlıq əlaqələrinin hazırkı səviyyəsi məmnunluq doğurur.
İnanıram ki, Azərbaycan-Malayziya dövlətlərarası münasibətləri və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığımız həm ikitərəfli əsasda, həm də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində bundan sonra da uğurla inkişaf etməyə və genişlənməyə davam edəcəkdir.
Belə bir xoş gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, ali dövləti fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər, dost Malayziya xalqına daim əmin-amanlıq, rifah və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Президент Азербайджана поздравил короля Малайзии
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо королю Малайзии Султану Ибрагиму.
Рад от своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравить Вас и в Вашем лице весь Ваш народ по случаю национального праздника - Дня независимости Малайзии.
Нынешний уровень партнерских отношений между Азербайджаном и Малайзией, основанных на сложившихся традициях дружбы и взаимного уважения, вызывает удовлетворение.
Убежден, что межгосударственные отношения и взаимовыгодное сотрудничество между Азербайджаном и Малайзией как на двусторонней основе, так и в рамках международных организаций будут и впредь успешно развиваться и расширяться.
В этот радостный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в высшей государственной деятельности, а дружественному народу Малайзии - постоянного мира, благополучия и процветания".скачать dle 11.3