Xaçmazda yük qatarının vurduğu şəxs öldü
Bu gün saat 05:05-də "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-nin (ADY) Xaçmaz stansiyasında hərəkət edən yük qatarının qarşısına qəfil insan çıxıb.
"Report"a istinadla xəbər verir ki, maşinist təcilli tormozlama aparsa da, məsafə az olduğundan vurulma hadisəsi qaçılmaz olub, həmin şəxs vəfat edib.
"ADY bir daha insanlara çağırış edərək onları dəmir yolu xətlərini yalnız müəyyən edilmiş yer və piyada keçidlərindən keçməyə, həyatlarını riskə atan hərəkətlərdən çəkinməyə çağırır. Qaydalara riayət etmək hər bir vətəndaşın borcudur və onları pozmaq inzibati məsuliyyət yaradır. Nəzərə almaq lazımdır ki, diqqətsizlik, tələskənlik, qaydalara laqeyd münasibət bəzən arzuolunmaz hallara səbəb olur", - deyə səhmdar cəmiyyəti bəyan edib.скачать dle 11.3

В Хачмазе человек погиб под колёсами грузового поезда
Как сообщает Report, машинист применил экстренное торможение, однако из-за слишком малого расстояния избежать наезда не удалось. Человек погиб.
В АЖД вновь призвали граждан пересекать железнодорожные пути только в установленных местах и по пешеходным переходам, а также не совершать действий, которые могут угрожать их жизни.
"Соблюдение правил - обязанность каждого гражданина, а их нарушение влечёт административную ответственность. Невнимательность, спешка и пренебрежение правилами могут привести к трагическим последствиям", - заявили АЖД.