Zaqatalada AĞIR QƏZA: Sürücü yanaraq öldü
APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə gecə saat 02 radələrində Qax-Zaqatala avtomobil yolunun Zaqatalanın Yeni Suvagil kəndinin girişində baş verib.
Belə ki, Əfqan Əfəndi oğlu Mülkümovun idarə etdiyi VAZ-21099 markalı 62-BM-725 dövlət qeydiyyat nişanlı avtomobil hərəkətdə olarkən idarəetməni itirməsi səbəbi ilə yol kənarındakı ağaca çırpılıb.
Qəzadan sonra avtomobil yanmağa başlayıb. Sürücü Ə.Mülkümov sükan arxasında qəza zamanı aldığı ağır xəsarətlər sonrası avtomobildə baş verən yanğında faciəli şəkildə ölüb.
Avtomobil Zaqatala Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin yanğınsöndürənləri tərəfindən söndürülüb.
Ə.Mülkümovun meyiti müayinə olunmaq üçün Məhkəmə Tibbi Ekspertiza və Patoloji Anatomiya Birliyinin Zaqatala rayon şöbəsinə təhvil verilib.

В Загатале автомобиль врезался в дерево и загорелся: водитель погиб
Около 02:00 на автодороге Гах - Загатала, у въезда в село Ени Сувагиль Загатальского района, произошло дорожно-транспортное происшествие.
Как сообщает АПА, водитель автомобиля ВАЗ-21099 с государственным регистрационным номером 62-BM-725 Афган Эфенди оглу Мюлькюмов потерял управление, в результате транспортное средство врезалось в дерево на обочине дороги.
После аварии автомобиль загорелся. Водитель скончался в результате тяжелых травм, полученных в момент ДТП.
Сотрудники пожарной части районной Государственной службы пожарной охраны потушили пожар.
Тело А.Мюлькюмова было передано в районное отделение Объединения судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии для проведения экспертизы.