P.Diddi Tupak Şakurun qətli ilə bağlı ittiham oluna bilər
P.Diddi ləqəbi ilə tanınan məşhur prodüser Şon Con Kombs 1996-cı ildə repçi Tupak Şakurun qətlə yetirilməsi ilə əlaqədar ittihamlarla üzləşə bilər.
Bu barədə "The Daily Telegraph" nəşri məlumat yayıb.
Nəşrin mənbəyinə görə, prokurorlar "Compton Crips" qruplaşmasının keçmiş lideri Dueyn Kit Devisin Tupakın qətlinin təşkilində iştirakını sübut edə bilsələr, bu halda ittiham tədbirləri Şon Kombsa da şamil edilə bilər.
Avqustun 18-də Tupakın qətli ilə əlaqədar cinayət işi üzrə birinci məhkəmə dinləməsi keçirilib. Devis ona qarşı irəli sürülmüş ittihamları qəbul etməyib. Təxminən bir ay davam edəcəyi gözlənilən məhkəmə prosesinin yekununda 63 yaşlı sabiq qruplaşma rəhbəri günahkar bilinərsə, onu ömürlük həbs cəzası gözləyir.
2023-cü ildə Devisin evində axtarışlar aparılıb, bir neçə kompüter, fotoşəkillər olan qutular və Şakur cinayətinə aid sənədlər müsadirə edilib. "Compton Crips"in keçmiş başçısı elə həmin ilin sonlarında həbs olunub. Saxlanıldıqdan sonra Devis Tupakın qətlini P.Diddi kimi tanınan prodüser Şon Con Kombsun sifariş etdiyini bildirib.
Xatırladaq ki, 13 sentyabr 1996-cı ildə Las-Veqasda naməlum şəxslər 25 yaşlı Tupak Şakurun olduğu avtomobili atəşə tutublar. Repçi hadisədən bir neçə gün sonra vəfat edib.//oxu.azскачать dle 11.3

P.Diddy могут предъявить обвинения в связи с убийством рэпера Тупака Шакура
Продюсеру Шону Джону Комбсу, известному как P.Diddy, могут предъявить обвинения в связи с убийством рэпера Тупака Шакура в 1996 году.
Об этом пишет газета The Daily Telegraph.
По информации источника газеты, если прокурорам удастся доказать причастность бывшего главаря банды Compton Crips Дуэйна Кита Дэвиса к организации убийства Тупака, то обвинительные меры могут затронуть Шона Комбса.
18 августа было проведено первое заседание по делу об убийстве Тупака. Дэвис свою вину по этому делу не признал. Как ожидается, судебный процесс продлится около месяца, в случае признания виновным 63-летнему бывшему главарю банды может грозить пожизненное заключение.
В 2023 году в доме Дэвиса прошли обыски, у него изъяли несколько компьютеров, коробки с фотографиями и материалы, связанные с Шакуром. Бывший глава Compton Crips был арестован позднее в том же году. После задержания Дэвис заявил, что убийство Тупака заказал продюсер Шон Джон Комбс, известный как P.Diddy. 13 сентября 1996 года неизвестные расстреляли автомобиль в Лас-Вегасе, в котором находился 25-летний Тупак Шакур. Через несколько дней он скончался.скачать dle 11.3