General-mayor Abbasəli Novruzov dəfn edildi - FOTO
Median.Az APA-ya istinadla xəbər verir ki, dəfndə Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi Elçin Quliyev, müdafiə naziri Zakir Həsənov, Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargah rəisi Kərim Vəliyev, mərhumun yaxınları, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, Abbasəli Novruzov dünən səhər saatlarında 89 yaşında dünyasını dəyişib.
Abbasəli Novruzov 1994-cü il aprelin 8-də Azərbaycanın milli təhlükəsizlik nazirinin müavini, Sərhəd Qoşunlarının komandanı təyin edilib. O, 2001-ci ilə qədər bu vəzifəni tutub.

Состоялись похороны генерал-майора Аббасали Новрузова - ФОТО
Как сообщает AПA, в траурной церемонии приняли участие начальник Государственной пограничной службы Эльчин Гулиев, министр обороны Закир Гасанов, начальник Генерального штаба Вооружённых сил Керим Велиев, близкие покойного, представители общественности.
Отметим, что А.Новрузов скончался вчера утром в возрасте 89 лет.
8 апреля 1994 года Аббасали Новрузов был назначен заместителем министра национальной безопасности Азербайджана, командующим Пограничными войсками. Он занимал эту должность до 2001 года.