13.05.2024 12:00 1 272
Məlumatı Müdafiə Nazirliyi təsdiqləyib. Qeyd edilib ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə general-mayor Müşfiq Məmmədov Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsi rəisi vəzifəsinə təyin olunub.
Xatırladaq ki, idarənin əvvəlki rəisi hazırda Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi olan Kərim Vəliyev idi. K.Vəliyev Baş Qərargah rəisi təyin olunduqdan sonra bu vəzifəni general-mayor Elçin Xəlilov icra edib.
Qeyd edək ki, M.Məmmədov bu təyinata qədər Azərbaycanın Türkiyədəki hərbi attaşesi olub. O, eyni zamanda Azərbaycanın Bolqarıstanda akkreditə olunmuş hərbi attaşesi vəzifəsini də icra edib.скачать dle 11.3

В Минобороны произведено назначение на высокую должность
Данную информацию подтвердили в оборонном ведомстве. Было отмечено, что генерал назначен на новую должность соответствующим распоряжением Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Ранее это управление возглавлял Керим Велиев, который в настоящее время является начальником Генерального штаба азербайджанской армии. После назначения К.Велиева главой Генштаба обязанности начальника Главного управления по личному составу исполнял генерал-майор Эльчин Халилов.
Отметим, что М.Мамедов до этого назначения был военным атташе Азербайджана в Турции. Он также исполнял обязанности военного атташе Азербайджана, аккредитованного в Болгарии.