İstanbulda azərbaycanlı qadın evində ölü tapıldı: Bir nəfər axtarışa verildi - FOTO
Türkiyənin İstanbul şəhərinin Kağıthane bölgəsində Azərbaycan vətəndaşı olan 57 yaşlı Lətifə İbadovanın meyiti yaşadığı mənzildə aşkar edilib. Hadisə avqustun 9-da günorta vaxtı qeydə alınıb.
Bu barədə məlumatı "Hürriyet" nəşri yayımlayıb.
Qeyd olunur ki, meyitə ilkin baxış keçirilərkən üzərində hər hansı zorakılıq, zərbə və ya kəsici alət yarası tapılmayıb. Qadının hansı səbəbdən dünyasını dəyişdiyi məhkəmə-tibbi ekspertizasının rəyindən sonra məlum olacaq.
Hüquq-mühafizə orqanları L.İbadova ilə eyni evdə qalan Fərhad adlı şəxsin axtarışlarına başlayıb. Bildirilir ki, həmin şəxs polisə məlumat daxil olmamışdan təqribən 15 dəqiqə öncə mənzili tərk edib.
Hadisə yerində narkotik olduğu ehtimal edilən maddə də aşkarlanaraq ekspertizaya göndərilib. Prokurorluq qadının ölümü ilə bağlı araşdırmaya başlayıb.

В Стамбуле азербайджанку нашли мёртвой в квартире - ФОТО
В районе Кагытхане турецкого города Стамбул в квартире была обнаружена мёртвой 57-летняя гражданка Азербайджана Латифа Ибадова. Инцидент произошёл днём 9 августа.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на издание Hürriyet, при первоначальном осмотре тела следов насилия, ударов или ран от острых предметов обнаружено не было. Причина смерти женщины станет известна после проведения судебно-медицинской экспертизы.
Правоохранительные органы начали розыск мужчины по имени Фархад, который проживал вместе с Л.Ибадовой. По имеющейся информации, он покинул квартиру примерно за 15 минут до того, как в полицию поступило сообщение о произошедшем.
На месте происшествия обнаружили вещество, предположительно наркотического происхождения. Его направили на экспертизу.
Прокуратура начала расследование обстоятельств смерти женщины.