"Sabah" və "Qarabağ"ın rəqibləri bu gün bəlli olurlar - PÜŞKATMA
Bu gün UEFA Çempionlar Liqası və UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələlərinin püşkatma mərasimləri keçiriləcək.
İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutacaq püşkatmada Azərbaycanı avrokuboklarda təmsil edən "Sabah" və "Qarabağ" mümkün rəqiblərini tanıyacaqlar.
UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin püşkü Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da başlayacaq. Ölkə çempionu "Sabah" ilk təsnifat mərhələsində Uelsin TNS klubunu (2:0, 2:1), ikinci mərhələdə isə Finlandiyanın "KuPS" komandasını (1:0, 2:0) mübarizədən kənarlaşdırıb. Valdas Dambrauskasın rəhbərlik etdiyi kollektiv hazırda III təsnifat mərhələsində Danimarkanın "Orhus" klubu ilə qarşılaşmağa hazırlaşır.
UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin püşkatma mərasimi isə Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da keçiriləcək. "Qarabağ" avrokuboklara UEFA Avropa Liqasında başlayaraq ilk mərhələdə İslandiyanın "Vestri" klubunu hər iki oyunda 3:0 hesabı ilə məğlub edib. Ağdam təmsilçisi II təsnifat mərhələsində Bolqarıstanın "ÇSKA Sofiya" komandası ilə hər iki görüşdə və əlavə vaxtda qolsuz bərabərə qaldıqdan sonra penaltilər seriyasında məğlub olaraq Konfrans Liqasına düşüb. Qurban Qurbanovun komandası hazırda III təsnifat mərhələsində Ukraynanın "Dinamo Kiyev" klubu ilə üz-üzə gələcək.
Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları avqustun 18-19-da, cavab görüşləri isə 25-26-da keçiriləcək.
UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələsində isə ilk matçlar avqustun 20-də, cavab qarşılaşmaları 27-də baş tutacaq.скачать dle 11.3

"Сабах" и "Карабах" узнают своих возможных соперников по еврокубкам
На жеребьёвках, которые пройдут в швейцарском Ньоне, азербайджанские клубы "Сабах" и "Карабах", представляющие страну в еврокубках, узнают своих возможных соперников.
Жеребьёвка раунда плей-офф Лиги чемпионов УЕФА начнётся в 14:00 по бакинскому времени. Чемпион Азербайджана "Сабах" в первом квалификационном раунде прошёл валлийский клуб "Нью-Сейнтс"(ТНС, 2:0, 2:1), а во втором - финский "КуПС" (1:0, 2:0). Команда под руководством Валдаса Дамбраускаса сейчас готовится к противостоянию с датским "Орхусом" в третьем квалификационном раунде.
Жеребьёвка раунда плей-офф Лиги конференций УЕФА состоится в 16:00 по бакинскому времени. "Карабах" начал еврокубковый путь в Лиге Европы УЕФА и в первом раунде дважды обыграл исландский "Вестри" со счётом 3:0. На втором квалификационном этапе агдамский клуб сыграл вничью с болгарским ЦСКА из Софии в основное и дополнительное время обоих матчей, после чего уступил в серии пенальти и перешёл в Лигу конференций. Сейчас команда Гурбана Гурбанова встретится с украинским "Динамо" из Киева в третьем квалификационном раунде.
Отметим, что первые матчи раунда плей-офф Лиги чемпионов УЕФА состоятся 18-19 августа, а ответные - 25-26 августа.
В раунде плей-офф Лиги конференций УЕФА первые матчи пройдут 20 августа, а ответные встречи - 27 августа.