Prezidentdən məşğulluq strategiyası ilə bağlı SƏRƏNCAM
"Məşğulluq Strategiyasının həyata keçirilməsinə dair 2026-2030-cu illər üçün Tədbirlər Planı" təsdiq edilib.
Median.Az President.az-a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasını əlaqələndirməli, tədbirlərin icrasının gedişi barədə ildə bir dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə məlumat verməlidir.
Tədbirlər Planında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasının monitorinqi və qiymətləndirilməsini Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin sifarişi əsasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi həyata keçirməlidir.
Nazirlər Kabineti bu Sərəncamdan irəli gələn məsələləri həll etməlidir.

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал распоряжение об утверждении "Плана мероприятий по реализации Стратегии занятости на 2026-2030 годы".
"Руководствуясь пунктами 3 и 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю:
1. Утвердить "План мероприятий по реализации Стратегии занятости на 2026-2030 годы" (далее - План мероприятий).
2. Министерству труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики:
2.1. координировать выполнение мер, предусмотренных в Плане мероприятий;
2.2. раз в год информировать Президента Азербайджанской Республики о ходе реализации мер, предусмотренных в Плане мероприятий.
3. Мониторинг и оценку реализации мер, предусмотренных в Плане мероприятий, осуществлять Центру анализа экономических реформ и коммуникации по заказу Министерства труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики.