Azərbaycanla Özbəkistan arasında iqtisadi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovu qəbul edib.
Bu barədə nazir özünün "X" hesabında məlumat paylaşıb.
"Azərbaycanla Özbəkistan arasında əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 15-ci iclasında iştirak üçün Özbəkistana səfərimiz zamanı Prezident Şavkat Mirziyoyevin qəbulunda olduq, dövlət başçısı İlham Əliyevin salamlarını çatdırdıq. Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Prezident İlham Əliyevə salamlarını çatdıraraq Azərbaycan - Özbəkistan dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə əminliyini ifadə etdi.
Dövlət başçılarımızın siyasi iradəsi və birgə səyləri nəticəsində ikitərəfli əlaqələrin keyfiyyətcə yeni mərhələyə yüksəldiyini vurğulayaraq iqtisadi əməkdaşlığın şaxələndirilməsi, qarşılıqlı ticarət və investisiya təşəbbüslərinin fəal təşviqi, biznes əlaqələrinin gücləndirilməsi ilə bağlı fikirlərimizi bölüşdük", - M.Cabbarov qeyd edib.скачать dle 11.3

17.07.2026 22:03 126
Он сообщил, что в ходе визита в Узбекистан для участия в 15-м заседании Совместной межправительственной комиссии по сотрудничеству между Азербайджаном и Узбекистаном встретился с президентом Шавкатом Мирзиёевым.
"Мы передали ему приветствия Президента Ильхама Алиева. Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев, передав свои приветствия Президенту Ильхаму Алиеву, выразил уверенность в том, что отношения дружбы и стратегического партнерства между Азербайджаном и Узбекистаном будут и впредь успешно развиваться", - отметил глава ведомства.
В ходе встречи было подчеркнуто, что благодаря политической воле и совместным усилиям лидеров двух стран двусторонние отношения поднялись на качественно новый уровень.
"Мы обменялись мнениями по вопросам диверсификации экономического сотрудничества, активного продвижения взаимных торговых и инвестиционных инициатив, укрепления деловых связей", - написал М.Джаббаров.скачать dle 11.3