"Arzum"un şikayətinə baxılacaq məhkəmənin vaxtı məlum oldu
Paytaxtın Xəzər rayonunda ölümlə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi törətməkdə təqsirləndirilən "Arzum 9999" ləqəbli tiktoker İlduzə Hacıyevanın barəsində olan hökmdən apellyasiya şikayətinin baxılacağı tarix bəlli olub.
Bu barədə oxu.az-a məlumat verən vəkil Hikmət Əliyev bildirib ki, məhkəmənin ilk iclası iyulun 22-də Bakı Apellyasiya Məhkəməsində keçiriləcək.
"İş üzrə obyektiv həqiqətin müəyyən edilməsi və birinci instansiya məhkəməsində araşdırılmamış qalan əhəmiyyətli halların aydınlaşdırılması üçün tərəfimizdən zəruri vəsatətlər təqdim ediləcək. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi tərəfindən işin obyektiv, hərtərəfli və ədalətli araşdırılmasının təmin ediləcəyinə ümidvarıq", - deyə Hikmət Əliyev əlavə edib.
Şikayət hakim Elnur Nuriyevin sədrliyi ilə keçirilən iclaslarda araşdırılacaq.
Xatırladaq ki, Xəzər Rayon Məhkəməsinin hökmünə əsasən, İlduzə Hacıyeva 2 il 6 ay müddətinə nəqliyyat vasitəsi idarə etmək hüququndan məhrum edilməklə, 5 il 2 ay müddətinə azadlıqdan məhrum olunub. O, məhkəmə zalında həbs edilib.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin iyun ayında paytaxtın Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində baş verib.
İlduzə Hacıyeva avtomobili ilə dönmə əməliyyatı yerinə yetirərkən arxadan gələn maşının qarşısına çıxıb və həmin maşın idarəetməni itirərək qəza törədib. Qəza nəticəsində bir nəfər ölüb, bir nəfər ağır xəsarət alıb.
İlduzə Hacıyeva barəsində həbslə bağlı olmayan qətimkan tədbiri seçilib və ona Cinayət Məcəlləsinin 263.2-ci (yol hərəkəti və ya nəqliyyat vasitəsinin istismarı qaydalarının pozulması - ölümlə nəticələndikdə) və 264-cü (yol nəqliyyat hadisəsi yerindən qaçma) maddələri ilə yekun ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Стала известна дата рассмотрения апелляции тиктокерши Arzum 9999
Стала известна дата рассмотрения апелляционной жалобы по делу Ильдузы Гаджиевой, более известной в TikTok под ником Arzum 9999, осужденной за совершение смертельного дорожно-транспортного происшествия в Хазарском районе Баку.
Об этом Oxu.Az сообщил адвокат Хикмет Алиев. По его словам, первое судебное заседание состоится 22 июля в Бакинском апелляционном суде.
Жалоба будет рассмотрена коллегией под председательством судьи Эльнура Нуриева.
Напомним, Хазарский районный суда приговорил Ильдузу Гаджиеву к 5 годам и 2 месяцам лишения свободы с лишением права управления транспортными средствами сроком на 2 года и 6 месяцев. Она была взята под стражу в зале суда.
Отметим также, что ДТП произошло в июне 2025 года в поселке Мардакян Хазарского района Баку. В результате аварии один человек погиб, еще один получил тяжелые травмы. На время следствия в отношении блогерши была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Инфлюенсерше были предъявлены обвинения по статьям 263.2 (нарушение правил дорожного движения, повлёкшее смерть) и 264 (оставление места дорожно-транспортного происшествия ДТП) Уголовного кодекса Азербайджана.скачать dle 11.3