Peter Pelleqrini: "Azərbaycan və Slovakiya arasında əməkdaşlıq konkret layihələrə çevrilir"
"Azərbaycan və Slovakiya arasında əməkdaşlıq boş bəyanatlar deyil, bu əlaqələr konkret layihələrə çevrilir".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Slovakiya Prezidenti Peter Pelleqrini Şuşada Prezident İlham Əliyev ilə mətbuata bəyanatında səsləndirib.
"Mən əvvəlki müxtəlif vəzifələrdə işləyən zaman Azərbaycanda səfərdə olmuşam. Burada sözlərimi onunla yekunlaşdırmaq istərdim ki, hər zaman Azərbaycandan qayıdandan sonra mənim işlərim daha yaxşı gedib və vəzifəm artıb. Ona görə buna görə də sizə xüsusi təşəkkürümü bildirirəm", - deyə o əlavə edib.скачать dle 11.3

Петер Пеллегрини: Сотрудничество между Азербайджаном и Словакией превращается в конкретные проекты
Сотрудничество между Азербайджаном и Словакией - это не пустые заявления, эти связи превращаются в конкретные проекты.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Словакии Петер Пеллегрини в Шуше в заявлении для прессы с Президентом Ильхамом Алиевым.
"Я бывал с визитом в Азербайджане и ранее, когда работал на других должностях. Хотел бы сказать, что каждый раз после возвращения из Азербайджана мои дела шли лучше и я занимал все более высокий пост. Поэтому выражаю Вам особую благодарность", - подчеркнул он.скачать dle 11.3