Bu barədə ED nəşri məlumat yayıb.
38 yaşlı hakimin ölüm səbəbi açıqlanmır. Qeyd olunur ki, hazırda polis tərəfindən araşdırma aparılır.
Diperink DÇ-2026-da video köməkçi hakim (VAR) kimi fəaliyyət göstərməli idi, lakin turnirin başlamasına bir ay qalmış FIFA onu işdən uzaqlaşdırıb.
Buna səbəb onun aprel ayında yetkinlik yaşına çatmayan şəxsə qarşı cinsi təcavüz şübhəsi ilə həbs edilməsi olub. Eyni zamanda London polisi hakimin günahını sübuta yetirə bilməyib və işi bağlayıb. Lakin FIFA turnirdə yalnız qüsursuz reputasiyası olan şəxsləri görmək istədiyi üçün Diperinki dünya birinciliyinə dəvət olunanların siyahısından çıxarıb.
Niderland çempionatında Diperink 2017-ci ildən fəaliyyət göstərirdi. Daha sonra o, beynəlxalq dərəcəli video köməkçi hakim statusuna sahib olub. Xüsusilə niderlandlı referi 2024-cü il Avropa çempionatının bir neçə matçında təyinat alıb.

Арбитр, отстраненный перед стартом ЧМ-2026 из-за домогательств, умер в 38 лет
Диперинк должен был работать видеоассистентом на чемпионате мира 2026, но за месяц до старта турнира он был отстранен Международной федерацией футбола (ФИФА). Причиной стал апрельский арест по подозрению в сексуальном насилии над несовершеннолетним. При этом полиция Лондона не смогла доказать вину судьи и закрыла дело. Однако ФИФА исключила Диперинка из списка приглашенных на мировое первенство, поскольку хотела видеть на турнире людей с безупречной репутацией.
В чемпионате Нидерландов Диперинк работал с 2017 года. Позднее он стал видеоассистентом международного уровня. В частности, нидерландец работал на нескольких матчах чемпионата Европы 2024.