Prezident: "Avropa və qlobal bazarda mövcudluğumuzu gücləndirmək ümumi strategiyamızın tərkib hissəsidir"
13.07.2026 15:16 387
"Biz artıq Avstriya və Almaniyaya qaz ixracına başlamışıq. Avropa və qlobal bazarda mövcudluğumuzu gücləndirmək bizim ümumi strategiyamızın tərkib hissəsidir".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev IV Şuşa Qlobal Media Forumunun açılışında bildirib.
Dövlətimizin başçısının sözlərinə görə, Avropa bazarı premium bazardır, ən yaxşı qiymətlər ordadır və təbii ki, biz orada öz imkanlarımızı genişləndirməkdə maraqlıyıq.скачать dle 11.3

Президент: Укрепление нашего присутствия на европейском и мировом рынках является частью нашей общей стратегии
13.07.2026 15:16 135
С этого года мы уже начали экспорт газа в Австрию и Германию. Укрепление нашего присутствия на европейском и мировом рынках является частью нашей общей стратегии.
По словам главы государства, европейский рынок является рынком премиум-класса; там предлагаются самые выгодные цены, и, конечно же, Азербайджан заинтересован в расширении собственных возможностей на этом рынке.скачать dle 11.3