İlham Əliyev: "Azərbaycan Avropa Şurasından tam şəkildə çıxsa, ölkəmizdə heç kəs bunu hiss etməyəcək"
13.07.2026 11:39 291
"Azərbaycan Avropa Şurasından tam şəkildə çıxsa, ölkəmizdə heç kəs bunu hiss etməyəcək. Yəni burada çox şey dəyişməyəcək, bəlkə də bundan daha yaxşı olacaq".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev IV Şuşa Qlobal Media Forumunun açılışında söyləyib.
"Biz toqquşmaya getmək istəmirik, xüsusən də nəinki Avropa Şurası Parlament Assambleyasına gəldikdə, o cümlədən Avropa Parlamentini götürsək. Yenə də deyirəm, onlar bizə qarşı belə əsassız addımlar atırlar. Onlar Azərbaycana bu qədər xüsusi bir qərəzlə yanaşırlar. Bu, onların hücumlarıdır və onların hamısı əsassızdır", - deyə dövlətimizin başçısı vurğulayıb.скачать dle 11.3

Президент: Если Азербайджан полностью выйдет из Совета Европы, у нас в стране этого никто и не заметит
13.07.2026 11:39 135
Если Азербайджан полностью выйдет из Совета Европы, у нас в стране этого никто и не заметит. Иными словами, ничего особо не изменится. Да, может быть, оставаться членом Совета и лучше, не знаю.
"Мы не хотим вступать в конфронтацию, особенно когда речь идет о регулярных нападках Парламентской ассамблеи Совета Европы и Европейского парламента на Азербайджан. Повторяю: они предпринимают против нас необоснованные шаги. Можно сказать, это какая-то одержимость с их стороны", - подчеркнул глава государства.скачать dle 11.3