11.07.2026 21:41 540
"İsrail aviasiyası səhər saatlarından Livanın cənubundakı bir sıra rayonlara zərbələr endirir", - deyə agentliyin həmsöhbəti bildirib.
Mənbə dəqiqləşdirib ki, İsrail pilotsuz uçuş aparatları Kfar-Tibnit və Nəbatiyyə əl-Fauka yaşayış məntəqələrinin ətraflarına hücum edib, İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin təyyarələri isə Nəbatiyyə şəhərinə zərbə endirib. Bundan əlavə, onun sözlərinə görə, İsrail ordusu Bint-Cbeyl və Hula yaşayış məntəqələrində evlərin və infrastruktur obyektlərinin bir neçə idarə olunan partladılmasını həyata keçirib.
Daha əvvəl ABŞ administrasiyası İsrail tərəfindən işğal olunmuş Livan ərazilərinə nəzarətin ABŞ qüvvələrinin koordinasiyası ilə Beyruta qaytarılması barədə qərar qəbul edib. Bildirilir ki, ABŞ yaxın vaxtlarda Livanın bu ərazilərdə suverenliyini bərpa etməsinə kömək məqsədilə beynəlxalq məsləhətləşmələrə başlayacaq.скачать dle 11.3

11.07.2026 21:41 477
"Израильская авиация с утра наносит удары по ряду районов на юге Ливана", - сказал собеседник агентства.
Источник уточнил, что израильские беспилотники атаковали окраины населенных пунктов Кфар-Тибнит и Набатия-эль-Фаука, а самолеты израильских ВВС нанесли удар по Набатии. Кроме того, по его словам, израильская армия провела несколько управляемых подрывов домов и объектов инфраструктуры в населенных пунктах Бинт-Джбейль и Хула.
Ранее американская администрация приняла решение, что контроль над занятыми Израилем территориями Ливана должен быть возвращен Бейруту при координации сил США. Уточняется, что США в ближайшее время начнут международные консультации, чтобы помочь Ливану восстановить суверенитет на этих территориях.скачать dle 11.3