11.07.2026 21:12 393
Bakıda, Dənizkənarı Milli Parkda suda batma təhlükəsi ilə üzləşən şəxs Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) əməkdaşları tərəfindən xilas edilib.
Bu barədə FHN-in məlumatında deyilir.
Qeyd olub ki, nazirliyin "112" qaynar telefon xəttinə paytaxtın Səbail rayonu ərazisində yerləşən Dənizkənarı Milli Parkda bir nəfərin dənizdə batma təhlükəsi ilə üzləşməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar yerinhadisə yerinə FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin "Bakı-bulvarı" dalğıc-axtarış qrupu cəlb edilib.
Dalğıcların keçirdiyi operativ xilasetmə əməliyyatı nəticəsində 1961-ci il təvəllüdlü İlqar Qəzənfər oğlu Hacıyev Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin Mühafizə Xidmətinin əməkdaşının iştirakı ilə xilas olunub.

11.07.2026 21:12 429
В Баку на территории Приморского национального парка сотрудники Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) спасли человека, оказавшегося под угрозой утопления.
Отмечается, что на горячую линию "112" поступила информация о том, что в Сабаильском районе столицы, на территории Приморского национального парка, один человек тонет в море.
На место происшествия незамедлительно был привлечен водолазно-поисковый отряд Государственной службы надзора за маломерными судами и спасения на водах МЧС.
В результате оперативно проведенной спасательной операции водолазы при участии сотрудника Службы охраны Управления Приморского бульвара спасли Ильгара Гаджиева (1961 г.р.).