Gürcüstanda Fatimə Kərimovanı qətlə yetirən şəxs Türkiyədə saxlanıldı
Gürcüstanda azərbaycanlı Fatimə Kərimovanı qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən Ağcabədi rayon sakini Emin Əliyev saxlanılıb.
Oxu.az-ın məlumatına görə, qətl hadisəsindən sonra Gürcüstan daxili işlər orqanları E.Əliyev barəsində axtarış elan edib. E.Əliyev Türkiyə hüquq-mühafizə orqanları əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə saxlanılıb. Məlumata görə, hazırda onun Gürcüstana təhvil verilməsi ilə bağlı işlər aparılır.
Qeyd edək ki, Ağcabədi rayon sakini F.Kərimova sevgilisi Kənan Əliyevlə birlikdə Gürcüstana qaçıb. Daha sonra Kənan Əliyev F.Kərimovanın pasportunu cırıb atıb, onun Azərbaycana qayıtmasına mane olub. K.Əliyev hadisədən sonra Azərbaycana qayıdıb. Ölkəsinə qayıda bilməyən F.Kərimova isə Azərbaycanda olan əmisi oğlu E.Əliyevdən kömək istəyib. E.Əliyev Gürcüstana gedərək F.Kərimovu boğaraq qətlə yetirib. O, daha sonra Gürcüstandan Türkiyəyə qaçıb.

Убийца Фатимы Керимовой задержан в Турции
Задержан житель Агджабединского района Эмин Алиев, обвиняемый в убийстве азербайджанки Фатимы Керимовой в Грузии.
Как сообщает Oxu.Az, после убийства органы внутренних дел Грузии объявили Э.Алиева в розыск. Он был задержан в ходе мероприятий, проведенных сотрудниками правоохранительных органов Турции. Согласно информации, в настоящее время ведутся работы по его передаче Грузии.
Отметим, что в мае 2026 года Фатима вместе с возлюбленным Кенаном Алиевым бежала из Азербайджана в Грузию. Однако спустя некоторое время отношения пары испортились. Кенан порвал паспорт девушки и вернулся в Азербайджан, оставив Фатиму в чужой стране без документов и средств к существованию. Оказавшись в безвыходном положении - без паспорта, без денег, без поддержки семьи - Фатима обратилась за помощью к двоюродному брату. 3 июня гражданин Азербайджана Эмин Алиев (2001 г.р.) приехал в Тбилиси и снял квартиру по тому самому адресу, где впоследствии произошла трагедия.
26 июня 2026 года между Фатимой и Эмином в съемной квартире вспыхнул конфликт. В ходе ссоры Эмин задушил девушку. После совершения преступления убийца бежал из Грузии в Турцию.