30.06.2026 14:58 348
Kənd sakini 1990-cı il təvəllüdlü Ceyhun Badamov (ad və soyad şərtidir) içki düşkünü olduğundan ailəsində problem yaranıb. O, mütəmadi olaraq evdə mübahisələr edib, həyat yoldaşı ilə dalaşıb, evə qazanc gətirməyib. Nəticədə həyat yoldaşı məhkəməyə müraciət edərək ondan aliment tələb edib. Ağsu Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Ceyhuna iki uşağı üçün ümumilikdə 386 manat aliment təyin olunub.
Aliment təyinatından bir müddət sonra Ceyhun həyat yoldaşının 450 manatlıq mobil telefonunu oğurlayaraq 70 manata satıb. Evdə telefonunu tapmayan qadın məsələ ilə bağlı polisə məlumat verib. Polis əməkdaşlarının apardıqları araşdırmalarla məlum olub ki, telefonu qadının həyat yoldaşı oğurlayıb satıb. Polisin keçirdiyi tədbirlərlə Ceyhun Badamov saxlanılıb, barəsində protokol tərtib edilərək məhkəməyə göndərilib. Ağsu Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Ceyhun Badamov 25 sutka inzibati qaydada həbs edilib.

30.06.2026 14:58 138
Местный житель Джейхун Бадамов (1990 г.р., имя и фамилия условные) из-за пристрастия к алкоголю создавал постоянные проблемы в семье. Он систематически устраивал скандалы дома, конфликтовал с супругой и не приносил в семью заработок. В итоге его жена обратилась в суд с требованием о взыскании алиментов. Решением Агсуинского районного суда на двоих детей были назначены алименты в общей сумме 386 манатов в месяц.
Спустя некоторое время после назначения алиментов Джейхун похитил мобильный телефон жены стоимостью 450 манатов и продал его всего за 70 манатов. Обнаружив пропажу, женщина сообщила о случившемся в полицию. В ходе проведённого расследования сотрудники полиции установили, что телефон украл и продал именно супруг пострадавшей.
В результате оперативных мероприятий Джейхун Бадамов был задержан, в его отношении составлен протокол. Решением Агсуинского районного суда Джейхун Бадамов арестован в административном порядке на 25 суток.скачать dle 11.3