ADY-dən sərnişinlərə ŞAD XƏBƏR: Bilet satışının müddəti ARTIRILIR
"Sərnişin tələbatını qarşılamaq məqsədilə iyunun 11-dən etibarən Bakı-Tbilisi-Bakı marşrutu üzrə qatarlara əlavə vaqon qoşulub və müvafiq olaraq satışa yeni biletlər təqdim edilib".
Bunu oxu.az-a açıqlamasında "Azərbaycan Dəmir Yolları" (ADY) QSC-nin Sərnişindaşımaları departamentinin rəisi Azər Fərəcov bildirib.
O bildirib ki, hazırda qarşıdakı 30 günlük dövr üçün Azərbaycandan Gürcüstana olan reyslər üzrə biletlərin böyük əksəriyyəti, Gürcüstandan Azərbaycana olan reyslər, o cümlədən əlavə satışa çıxarılan bütün biletlər də qısa müddətdə satılıb.
"Bildiyiniz kimi, mövcud qaydaya əsasən, xarici ölkə vətəndaşlarının Azərbaycanı quru yolla tərk etməsinə məhdudiyyət yoxdur. Lakin Azərbaycana girişə yalnız təyyarə və qatarla icazə verilir ki, bu da Gürcüstandan Azərbaycana qatar reysləri üzrə biletlərə kütləvi tələbatın yaranmasına səbəb olur. Yüksək tələbatı nəzərə alaraq, aktiv bilet satışı dövrünün hazırkı 30 gündən 90 günə qədər artırılması mexanizminin yaxın günlərdə tətbiqini planlaşdırırıq".скачать dle 11.3

АЖД увеличивает период активной продажи билетов
В целях удовлетворения пассажирского спроса с 11 июня к поездам по маршруту Баку - Тбилиси - Баку был присоединен дополнительный вагон, и соответственно, в продажу поступили новые билеты.
Об этом Oxu.Az заявил начальник департамента пассажирских перевозок ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД) Азер Фараджов.
Он отметил, что в настоящее время на предстоящий 30-дневный период подавляющее большинство билетов на рейсы из Азербайджана в Грузию и обратно, в том числе и все дополнительно выпущенные в продажу билеты, были распроданы за короткое время.
"Как известно, согласно действующим правилам, ограничений на выезд иностранных граждан из Азербайджана сухопутным путем нет. Однако въезд в Азербайджан разрешен только на самолете и поезде, что приводит к возникновению массового спроса на билеты на железнодорожные рейсы из Грузии в Азербайджан. Учитывая высокий спрос, в ближайшие дни мы планируем внедрить механизм увеличения периода активной продажи билетов с нынешних 30 до 90 дней", - сказал он.скачать dle 11.3