Lionel Messinin atası ilə bağlı yayılan şayiələrə ailədən cavab gəldi
Argentina millisinin və "İnter Mayami"nin hücumçusu Lionel Messinin atası Xorxe Messinin səhhəti ilə bağlı yayılan şayiələrə ailə münasibət bildirib.
Bununla bağlı bəyanat "The Touchline"ın "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında dərc olunub.
Bəyanatda qeyd edilir ki, Xorxe Messi hazırda müəyyən sağlamlıq problemləri ilə üzləşib və həkimlərin nəzarəti altındadır. Onun müalicəsinin davam etdiyi və vəziyyətində müsbət irəliləyişin müşahidə olunduğu vurğulanıb.
Ailə son saatlarda yayılan xəbərlər, şayiələr və fərziyyələr fonunda tamamilə şəxsi xarakter daşıyan bir məsələnin ictimai müzakirəyə çıxarılması zamanı bəzi şəxslərin həssaslıq, hörmət və dürüstlük nümayiş etdirməməsindən narahat olduğunu bildirib.
Həmçinin qeyd olunub ki, Xorxe Messinin vəziyyəti barədə dəqiq və etibarlı məlumata yalnız onun ən yaxın ailə üzvləri malikdir. Buna görə də ailənin rəsmi açıqlamaları istisna olmaqla yayılan hər hansı məlumatın doğru və etibarlı hesab edilməməsi xahiş olunub.
"Belə bir vaxtda hər kəsi məsuliyyətli, təmkinli və humanist davranmağa çağırırıq. İnsan sağlamlığı və ailənin mənəvi rahatlığı mediada spekulyasiya və ya məsuliyyətsiz müzakirə mövzusuna çevrilməməlidir. Bizə göstərilən dəstəyə, hörmətə və narahatlığa görə minnətdarıq, eyni zamanda Xorxenin və bütün ailənin şəxsi həyatına hörmətlə yanaşılmasını xahiş edirik", - deyə bəyanatda bildirilir.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Lionel Messinin dünya çempionatının qrup mərhələsində Əlcəzair millisinin qapısına vurduğu ilk qoldan sonra göz yaşlarını saxlaya bilməməsinin səbəbi kimi atasının səhhətində yaranan problemlər göstərilmişdi.
Məlumatlarda 67 yaşlı Xorxe Messinin vəziyyətinin bu həftə pisləşdiyi iddia olunurdu.скачать dle 11.3

Семья Месси сделала заявление в связи со слухами о болезни отца Лионеля
Ранее СМИ сообщали, что форвард заплакал после первого забитого мяча в матче группового этапа чемпионата мира - 2026 с Алжиром (3:0) из-за болезни отца.
"Семья Месси сообщает, что на текущий момент Хорхе Месси сталкивается с проблемами со здоровьем. На текущий момент он находится под наблюдением врачей, восстанавливается и демонстрирует положительные результаты.
В свете сообщений, слухов и домыслов, распространившихся в последние часы, семья выражает глубокое недовольство отсутствием чуткости, уважения и порядочности со стороны некоторых людей при обсуждении сугубо частного семейного дела.
Семья также хотела бы уточнить, что только ближайшие родственники Хорхе располагают точной и достоверной информацией о его состоянии. Поэтому любая версия, заявление или информация, не поступающая непосредственно от семьи или её официальных каналов, не должна считаться достоверной или правдивой. В такое время мы просим об ответственности, осторожности и гуманности.
Здоровье человека и душевное спокойствие его близких не должны становиться предметом спекуляций или безответственного внимания СМИ. Мы искренне ценим полученные сообщения с выражением поддержки, уважения и беспокойства и просим уважать частную жизнь Хорхе и всей его семьи на протяжении всего этого процесса.
Любая важная информация будет предоставлена семьей через соответствующие официальные каналы. Благодарим вас за понимание", - говорится в заявлении.