Azərbaycanda QEYRİ-ADİ yeyinti: Çoban yüzminlərlə manat "qazandı"
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Saatlı rayonunun Dədə Qorqud kəndində çobanlıq edən Nahid Təhməzov fermer Kamal Kərimova məxsus iki mindən çox xırdabuynuzlu heyvanı xəlvət sataraq pulunu şəxsi ehtiyaclarına xərcləyib.
Çobanın bu cinayəti nəticəsində fermerə 700 min manatdan çox ziyan dəyib. Ziyanın məbləği qoyun, quzu və keçilərin çəkisi və ətin bazar qiyməti nəzərə alınmaqla hesablanıb.
Sahibkarın prokurorluğa şikayətindən sonra Nahid həbs edilib. Ona Cinayət Məcəlləsinin 179.4-cü (xüsusilə külli miqdarda mənimsəmə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.

В Азербайджане пастух арестован по обвинению в хищении почти на миллион манатов
Как передает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, Нахид Тахмазов, работавший пастухом в селе Деде Горгуд Саатлинского района, тайно распродал более 2 000 голов мелкого рогатого скота, принадлежащего фермеру Камалу Керимову.
Полученные деньги мужчина потратил на личные нужды.
В результате преступных действий Тахмазова предпринимателю был нанесен ущерб в размере более 700 тысяч манатов. Сумма ущерба рассчитывалась на основе веса овец, ягнят и коз, а также рыночной стоимости мяса.
После обращения фермера с жалобой в прокуратуру Тахмазов был заключен под стражу. Ему предъявлено обвинение по статье 179.4 (присвоение или растрата, совершенные в особо крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.