İlham Əliyev Bakıda İslam İnkişaf Bankı Qrupunun illik toplantısının açılış mərasimində iştirak edib - FOTO - VİDEO (Yenilənib)
18.06.2026 11:09 561
İyunun 18-də Bakıda İslam İnkişaf Bankı Qrupunun 2026-cı il üzrə İllik Toplantılarının açılış mərasimi keçirilib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tədbirdə iştirak edib.
Əvvəlcə birgə foto çəkdirilib.
Sonra Qurani-Kərimdən ayə oxunub.
Daha sonra İslam İnkişaf Bankı (IsDB) haqqında videoçarx nümayiş olunub.
Dövlətimizin başçısı tədbirdə çıxış edib.
Sonra İslam İnkişaf Bankı (İİB) Qrupunun sədri Məhəmməd Süleyman Əl-Casir və Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov çıxış ediblər.
Daha sonra sənədlər imzalanıb.
Bakıda İslam İnkişaf Bankı Qrupunun 2026-cı il üzrə İllik Toplantılarının açılış mərasimi keçirilir.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tədbirdə iştirak edir.
Dövlətimizin başçısı tədbirdə çıxış edir.

Ильхам Алиев принял участие в церемонии открытия ежегодных встреч Группы IsDB - ФОТО/ВИДЕО (Обновлено)
18.06.2026 11:09 144
18 июня в Баку состоялась церемония открытия ежегодных встреч группы Исламского банка развития (IsDB) на 2026 год.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в мероприятии принял участие Президент Азербайджанской Республики (АР) Ильхам Алиев.
Сначала было сделано совместное фото.
Прозвучал государственный гимн АР.
Затем был прочитан аят из священного Корана.
Далее был продемонстрирован видеоролик о IsDB.
Глава нашего государства выступил на мероприятии.
Затем выступили председатель группы IsDB Мухаммад Сулейман Аль-Джассер и министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров.
После этого состоялось подписание документов.
В Баку проходит церемония открытия ежегодных встреч Группы Исламского банка развития (IsDB) на 2026 год.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в мероприятии принимает участие Президент Азербайджанской Республики (АР) Ильхам Алиев.
Глава нашего государства выступает на мероприятии.