12.06.2026 11:16 399
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinə təbrik məktubu göndərib.
"Azərbaycan xalqı adından və şəxsən öz adımdan Sizi və Sizin simanızda bütün rusiyalıları dövlət bayramı - Rusiya Günü münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında münasibətlər xalqlarımızı əsrlər boyu birləşdirən dostluq, mehriban qonşuluq və qarşılıqlı hörmət ənənələrinə əsaslanır. İkitərəfli iqtisadi-ticari qarşılıqlı fəaliyyətin fəal şəkildə inkişaf etməsini, regionlararası və mədəni-humanitar əlaqələrin genişlənməsini məmnunluqla qeyd edirəm.
Əminəm ki, birgə səylərimiz dost ölkələrimizin və xalqlarımızın rifahı naminə Azərbaycan-Rusiya münasibətlərinin, strateji tərəfdaşlıq və müttəfiqlik məcrasında çoxplanlı əməkdaşlığın bundan sonra da inkişafına və möhkəmlənməsinə kömək edəcək.
Hörmətli Vladimir Vladimiroviç, bu əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı və uğurlar, Rusiyanın bütün vətəndaşlarına isə əmin-amanlıq və tərəqqi arzulayıram".скачать dle 11.3

12.06.2026 11:16 417
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо своему российскому коллеге Владимиру Путину.
От имени народа Азербайджана и от себя лично сердечно поздравляю Вас и в Вашем лице вcех россиян с государственным праздником - Днем России.
Отношения между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией основаны на традициях дружбы, добрососедства и взаимоуважения, связывающих наши народы на протяжении веков. С удовлетворением констатирую активное продвижение двустороннего торгово-экономического взаимодействия, расширение межрегиональных и культурно-гуманитарных связей.
Убежден, что наши совместные усилия и далее будут способствовать развитию и укреплению азербайджано-российских отношений и многопланового сотрудничества в русле стратегического партнерства и союзничества на благо наших дружественных народов и стран.
В этот знаменательный день желаю Вам, уважаемый Владимир Владимирович, крепкого здоровья и успехов, а всем гражданам России - благополучия и процветания".скачать dle 11.3