"Cumanci" filmlərinin ulduzu Ceyms Hendi qətlə yetirilib: Oğlu cinayəti etiraf edib
"Cumanci" və "Top Qan: Meverik" kimi məşhur filmlərdəki rolları ilə tanınan ABŞ aktyoru Ceyms Hendi Los-Anceles şəhərində qətlə yetirilib.
Bu barədə "Variety" nəşri məlumat yayıb.
Hüquq-mühafizə orqanlarının məlumatına görə, 81 yaşlı sənətkarı 44 yaşlı ögey oğlu Maykl Qledhill öldürüb. O, Hendini sinəsindən yaraladıqdan dərhal sonra polisə zəng vuraraq cinayət törətdiyini etiraf edib.
"Mən bəşər övladıyam, indicə günahkar bir insanı öldürdüm", - deyə Qledhill "911" xidmətinin dispetçerinə bildirib.
Cinayətdə şübhəli bilinən şəxs könüllü olaraq polisə təslim olub və əməlini etiraf edib. Məlum olub ki, o, mərhumun sevgilisi olan anası ilə birlikdə aktyorun evində yaşayırmış. Qətl ittihamı ilə həbs olunan Qledhill üçün məhkəmə tərəfindən 2 milyon dollar məbləğində girov müəyyən edilib.
Ceyms Hendi kino və televiziya sahəsində uzunmüddətli və uğurlu bir karyera qurub. O, "Top Qan: Meverik" ekran əsərindən əlavə, "Raketçi", "Araxnofobiya", "Loqan" və bir çox başqa filmlərdə də çəkilib.скачать dle 11.3

Трагедия в Голливуде: звезду "Топ Ган: Мэверик" убил собственный пасынок
Американский актер Джеймс Хэнди, известный по ролям в фильмах "Топ Ган: Мэверик" и "Джуманджи", был убит в Лос-Анджелесе.
Об этом сообщило агентство Variety.
По данным полиции, 81-летнего актера убил его 44-летний пасынок Майкл Гледхилл. Он ранил Хэнди в грудь, после чего позвонил в полицию и сообщил об убийстве.
"Я сын человеческий, я только что убил человека греха", - заявил Гледхилл оператору службы 911.
Подозреваемый сам вышел к полицейским и признался в преступлении. Он проживает в доме актера вместе с матерью, которая была возлюбленной убитого. Гледхилла арестовали по обвинению в убийстве, суд назначил ему залог в размере 2 млн долларов.
Джеймс Хэнди за свою долгую и плодотворную карьеру, охватившую более четырех десятилетий, создал десятки запоминающихся образов на экране. Его фильмография насчитывает свыше 100 работ в кино и на телевидении. Помимо блокбастера "Топ Ган: Мэверик" (2022) с Томом Крузом, он запомнился зрителям ролями в фильмах "Логан" (2017), "Джуманджи" (1995), "Арахнофобия" (1990), "Ракетчик" (1991) и многих других проектах. Хэнди принадлежал к тому типу характерных актеров, без которых немыслим Голливуд - не будучи звездой первой величины, он неизменно привносил глубину и достоверность в каждую свою роль.скачать dle 11.3