Əli Əsədov Ukrayna baş nazirinin birinci müavini ilə görüşüb
Baş nazir Əli Əsədov iyunun 2-də Ukrayna baş nazirinin birinci müavini və energetika naziri Denis Şmıqal ilə görüşüb.
Görüşdə Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən tədbirlərin əhəmiyyəti vurğulanıb. Bakı şəhərinin yenidən qlobal enerji dialoqunun əsas mərkəzlərindən birinə çevrildiyi bildirilərək sözügedən platformanın enerji təhlükəsizliyi, yaşıl keçid və dayanıqlı inkişaf məsələləri üzrə beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafına mühüm töhfə verdiyi diqqətə çatdırılıb.
Azərbaycan ilə Ukrayna arasında ikitərəfli əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılaraq, iqtisadiyyat, ticarət, enerji, humanitar və qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələrdə əlaqələrin genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.
Söhbət zamanı Azərbaycan tərəfindən Ukraynaya göstərilən humanitar dəstəyin əhəmiyyəti vurğulanıb, ölkəmizin Ukrayna xalqına göndərdiyi humanitar yardımlara və mülki infrastrukturun bərpasına verdiyi töhfəyə görə minnətdarlıq ifadə olunub.скачать dle 11.3

Али Асадов встретился с Денисом Шмыгалем
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Кабинета министров АР, на встрече была подчёркнута важность мероприятий, проводимых в рамках Бакинской энергетической недели.
Было отмечено, что город Баку вновь превратился в один из ключевых центров глобального энергетического диалога, и обращено внимание на то, что данная платформа вносит важный вклад в развитие международного сотрудничества по вопросам энергетической безопасности, зелёного перехода и устойчивого развития.
Состоялся обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах двустороннего сотрудничества между Азербайджаном и Украиной, обсуждены возможности расширения связей в сферах экономики, торговли, энергетики, гуманитарной области и других направлениях, представляющих взаимный интерес.
В ходе беседы была подчёркнута важность гуманитарной поддержки, оказываемой Азербайджаном Украине, выражена благодарность за гумпомощь, направленную нашей страной украинскому народу, и за вклад в восстановление гражданской инфраструктуры.