İlham Əliyev: "Bu gün Azərbaycanın iqtisadi göstəriciləri çox müsbətdir"
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu fikri Prezident İlham Əliyev 31-ci "Baku Energy Forum"un rəsmi açılış mərasimində çıxışı zamanı səsləndirib.
Aparıcı beynəlxalq reytinq agentlikləri tərəfindən reytinqlərimizin ildən-ilə artdığını vurğulayan dövlətimizin başçısı qeyd edib ki, indiyə qədər artıq investisiya səviyyəli reytinqimiz var.
Yoxsulluğun 5 faiz səviyyəsinə endirildiyini, işsizlik eyni rəqəmlər ətrafında olduğunu söyləyən Prezident, həmçinin deyib: "Xarici borcu əhəmiyyətli dərəcədə azaltmağı bacardıq".скачать dle 11.3

Президент: Сегодня экономические показатели Азербайджана очень позитивные
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом Президент Ильхам Алиев сказал в выступлении на церемонии официального открытия 31-го "Бакинского энергетического форума".
Подчеркнув, что наши рейтинги от ведущих международных рейтинговых агентств растут из года в год, глава государства отметил, что у нас уже есть рейтинг инвестиционного уровня.
Отметив, что уровень бедности снизился до 5%, а уровень безработицы составляет примерно столько же, Президент добавил: "Нам удалось значительно сократить внешний долг".скачать dle 11.3