Dünən keçirilən imtahanların düzgün cavabları açıqlanıb
24 may 2026-cı il tarixində keçirilmiş II və III ixtisas qrupları üzrə qəbul imtahanında istifadə olunan test tapşırıqlarının izahı və düzgün cavabları elan edilib.
Bildirilib ki, imtahanda iştirak edənlər, həmçinin valideynlər, müəllimlər, ekspertlər bütün test tapşırıqlarının izahını (II ixtisas qrupuIII ixtisas qrupu), eləcə də qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqların düzgün cavablarını müvafiq hiperkeçidlərdən əldə edə bilərlər.
İmtahanlarda istifadə olunan yazılı cavab tələb edən açıq tipli tapşırıqların yoxlanılması vaxt tələb etdiyindən nəticələrin 3 həftədən sonra elan olunması nəzərdə tutulur.скачать dle 11.3

ГЭЦ опубликовал правильные ответы и разъяснения к вступительным экзаменам 24 мая
Государственный экзаменационный центр (ГЭЦ) Азербайджана обнародовал разъяснения к тестовым заданиям и правильные ответы по итогам вступительных экзаменов по II и III группам специальностей, состоявшихся 24 мая 2026 года.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу ГЭЦ, участники тестирования, а также родители, преподаватели и эксперты могут ознакомиться с полным разъяснением всех тестовых заданий (II группа специальностейIII группа специальностей), включая правильные ответы на закрытые и кодируемые открытые задания, перейдя по соответствующим ссылкам.
Поскольку проверка открытых заданий, требующих письменного ответа, занимает значительное время, объявление результатов экзамена планируется через 3 недели.скачать dle 11.3