Prezident: "Bu gün qlobal tədbiri təşkil etməklə biz şəhərsalmanın inkişafına böyük sadiqliyimizi nümayiş etdiririk"
18.05.2026 13:37 438
"2022-ci ildən etibarən biz üç Milli Şəhərsalma Forumunu təşkilatla (UN-Habitat ilə - red.) birgə keçirmişik. Ağdamda, Zəngilanda və Xankəndidə tədbirlər təşkil olunub. Həmin şəhərlər uzun illər ərzində işğal altında olmuşdur".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyasının (WUF13) açılış mərasimində çıxışı zamanı söyləyib.
"Bu gün qlobal tədbiri təşkil etməklə biz bir daha şəhərsalmaya, onun inkişafına olan böyük sadiqliyimizi nümayiş etdiririk", - deyə dövlətimizin başçısı vurğulayıb.скачать dle 11.3

Президент: Организуя сегодня это глобальное мероприятие, мы демонстрируем нашу глубокую приверженность развитию городского планирования
18.05.2026 13:37 444
С 2022 года мы организовали в Азербайджане три национальных градостроительных форума в сотрудничестве с UN-Habitat. Мероприятия прошли в Агдаме, Зангилане и Ханкенди. Эти города на протяжении многих лет находились под оккупацией.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев на церемонии открытия 13-й сессии Всемирного форума градостроительства (WUF13).
"Организуя сегодня это глобальное мероприятие, мы в очередной раз демонстрируем нашу глубокую приверженность развитию городского планирования", - подчеркнул глава государства.скачать dle 11.3