Bakıda 11-ci sinif şagirdi məktəbdə xəsarət aldı (Yenilənib)
Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq Tibbi Ərazi Bölmələri İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) bildirilib ki, mayın 14-də saat 10:30-da Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Yasamal rayonu, 175 nömrəli məktəbdən çağırış qeydə alınıb.
"Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. 2009-cu il təvəllüdlü şəxs (kişi cinsli) müştərək travmalar diaqnozu ilə Kliniki Tibbi Mərkəzə hospitalizasiya olunub. Zəruri tibbi xidmətlər göstərilən pasiyentin müalicəsi tibb müəssisəsinin müvafiq şöbəsində davam etdirilir, vəziyyəti stabildir", - deyə məlumatda bildirilir.
Bakıda 175 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin XI sinif şagirdi (müvafiq səbəbdən şagirdin adı qeyd olunmur) mayın 14-də pəncərədən yıxılıb.
Bununla bağlı Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, məktəb rəhbərliyi tərəfindən dərhal təcili-tibbi yardım çağırılıb.
"Şagirdə ilkin tibbi yardım göstərilib və müayinə üçün səhiyyə müəssisəsinə aparılıb. Məsələ ilə əlaqədar şagirdin valideynlərinə və aidiyyəti qurumlara məlumat verilib. Məsələ aidiyyəti qurumlar tərəfindən nəzarətə götürülüb və müvafiq araşdırmalara başlanılıb. Həmçinin məktəbdaxili araşdırma çərçivəsində şagirdin sinif yoldaşları və müəllimlərlə söhbət aparılır.
İctimaiyyətdən araşdırma aparıldığını nəzərə alaraq, məsələyə daha həssas yanaşılması, hadisə barədə rəsmi qurumların açıqlamalarına istinad edilməsi xahiş olunur", - deyə məlumatda vurğulanıb.

Ученик 11-го класса выпал из окна школы в Баку: начато расследование
В Баку ученик XI класса средней общеобразовательной школы №175 (имя несовершеннолетнего не разглашается по соответствующим причинам) 14 мая выпал из окна.
Как сообщает Median.Az со ссылкой Управление образования города Баку, руководство учебного заведения незамедлительно вызвало скорую медпомощь.
"Школьнику была оказана первая медицинская помощь, после чего он был доставлен в медучреждение для обследования. О случившемся проинформированы родители учащегося, а также соответствующие структуры. Ситуация взята под контроль профильными органами, и начаты необходимые проверки и расследование. Кроме того, в рамках внутришкольного расследования проводятся беседы с одноклассниками и педагогами пострадавшего.
Просим общественность учитывать, что расследование продолжается, и проявить деликатность в отношении данного дела, опираясь исключительно на официальные заявления компетентных органов", - подчёркивается в заявлении.скачать dle 11.3