Prezidentin yüksək vəzifə verdiyi Ağakərim Səmədzadə kimdir? - DOSYE
Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə Ağakərim Səmədzadə ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini təyin olunub.
Median.Az Ağakərim Səmədzadənin dosyesini təqdim edir:
Ağakərim Səmədzadə Bakı Dövlət Universitetində filologiya və hüquq ixtisasları üzrə, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında dövlət idarəçiliyi üzrə təhsil alıb, Rusiya Federasiyasında hüquq üzrə magistr dərəcəsinə yiyələnib.
Əmək fəaliyyətinə keçmiş "Azəravtoyol" dövlət şirkətində başlayıb, daha sonra Ədliyyə Nazirliyində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb. İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC və Azərbaycan Biznesinin İnkişafı Fondunda rəhbər vəzifələr tutub.
Dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətinə görə bir sıra medallarla təltif olunub, "baş ədliyyə müşaviri" xüsusi rütbəsinə layiq görülüb.
Azərbaycan, ingilis, rus, türk dillərini bilir.

Кто он - новоназначенный замминистра экологии? - ДОСЬЕ
По распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева Агакерим Самедзаде назначен первым заместителем министра экологии и природных ресурсов.
А.Самедзаде получил образование в Бакинском государственном университете по специальностям "филология и право", в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики по специальности "государственное управление". Кроме того, он получил степень магистра права в Российской Федерации.
Трудовую деятельность начал в бывшей государственной компании Azəravtoyol, затем занимал различные руководящие должности в Министерстве юстиции. Впоследствии перешел на руководящие позиции в ОАО "Азербайджанская инвестиционная компания", действующем в подчинении Министерства экономики, и в Фонде развития азербайджанского бизнеса.
За эффективную деятельность на государственной службе Агакерим Самедзаде награждён рядом медалей, удостоен специального звания "старший советник юстиции".
Владеет азербайджанским, английским, русским, турецким языками.