Prezidentin yeni vəzifə verdiyi Elçin Yusubov kimdir? - DOSYE
Prezident İlham Əliyev Elçin Mustafa oğlu Yusubovun Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi təyin edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Median.Az Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi təyin edilən şəxsin dosyesini təqdim edir:
Elçin Mustafa oğlu Yusubov 1975-ci il 8 avqust tarixində anadan olub.
1996-cı ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun İdarəetmənin təşkilatçısı ixtisası üzrə, 1998-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunu kredit iqtisadçı ixtisası üzrə bitirib.
Özəl sektorda, Azərbaycan Respublikası Ticarət Nazirliyində, Azərbaycan Respublikası İqtisadi İnkişaf Nazirliyində, Azərbaycan Respublikası Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Agentliyində, Azərbaycan Respublikası Dövlət Əmlakının İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Əmlak Komitəsində, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyi yanında Bakı şəhər Lokal Gəlirlər Departamentində baş direktorun müavini, baş direktorun 1-ci müavini, baş direktor, Bakı şəhər Lokal Gəlirlər İdarəsinin rəisi vəzifələrində çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 13 may 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.

Кто он - новоназначенный спецпредставитель Президента? - ДОСЬЕ
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о назначении Эльчина Юсубова специальным представителем Президента Азербайджанской Республики (АР) в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах.
представляет вниманию читателей краткую биографическую справку о новоназначенном спецпредставителе главы государства.
Эльчин Мустафа оглу Юсубов родился 8 августа 1975 года.
В 1996 году окончил Азербайджанский институт управления народным хозяйством по специальности "Организатор управления", в 1998 году - Азербайджанский государственный экономический университет по специальности "Экономист в области кредитов".
Работал на различных должностях в частном секторе, Министерстве торговли Азербайджана, Министерстве экономического развития, Государственном агентстве по стандартизации, метрологии и патентам, Госкомитете по управлению государственным имуществом АР, Управлении государственного историко-архитектурного заповедника "Ичеришехер" при Кабинете министров.
Занимал пост заместителя генерального директора, первого заместителя гендиректора, заместителя гендиректора Департамента локальных доходов города Баку при Министерстве налогов АР, начальника Управления локальных доходов города Баку.
Распоряжением главы государства от 11 февраля 2020 года награжден медалью "За отличие на государственной службе".
Распоряжением Президента от 13 мая 2020 года назначен на должность заместителя начальника Государственной службы по вопросам имущества при Министерстве экономики.