Paytaxtda reklam özbaşınalığı: Vətəndaşın qapısına icazəsiz kağız yapışdırdılar - Video
Paytaxtın müxtəlif ərazilərində yaşayış binalarının giriş qapıları, divarları, hətta mənzillərin qapıları belə reklam kağızları ilə örtülür.
Baku TV-nin qaynar xəttinə daxil olan şikayətdə vətəndaş qeyd edib ki, mənzilinin qapısına xəbərdarlıq edilmədən reklam yerləşdirilib. Üstəlik, bununla bağlı etirazını bildirmək üçün əlaqə saxladığı şirkətdən kobud cavab alıb.
"Reklam vurduqları qapı elə bir materialdandır ki, üstündə iz qalır. Təmizləmək üçün xüsusi vasitə almalıyam", - deyə şikayətçi Sənan Mirzəyev narahatlığını dilə gətirib.
Mövcud vəziyyətlə bağlı adıçəkilən şirkətdən isə məsələyə belə münasibət bildirilib:
"Biz həmin şəxsin qapısını döyüb reklamı yapışdırmasını istəməmişik. Həmin reklam kağızları insanlara paylanılması üçün verilib. Heç şirkətin həmin reklamın haraya yapışdırılmasından xəbəri belə yoxdur".

11.05.2026 22:29 303
В разных районах столицы входные двери жилых домов, стены и даже двери квартир всё чаще заклеивают рекламными объявлениями.
Как сообщил Baku TV один из обратившихся на горячую линию жителей, на дверь его квартиры без предупреждения наклеили рекламу. Более того, когда он попытался выразить недовольство и связался с компанией, в ответ столкнулся с грубым отношением.
"Дверь, на которую наклеили рекламу, сделана из такого материала, что на ней остаются следы. Теперь мне придётся покупать специальное средство для очистки", - пожаловался житель Санан Мирзоев.
В компании, название которой упоминается в жалобе, ситуацию прокомментировали следующим образом.
"Мы не поручали кому-либо стучать в дверь этого человека и клеить рекламу. Эти рекламные листовки были предназначены для раздачи людям. Компания даже не знает, куда именно были наклеены эти объявления", - заявили там.