Denver hava limanında təyyarə adam vurub
"Frontier Airlines" aviaşirkətinə məxsus sərnişin təyyarəsi Denver Beynəlxalq Hava Limanının uçuş-enmə zolağında bir şəxsi vurub, bu səbəbdən ekipaj uçuşu təxirə salmaq məcburiyyətində qalıb.
-ın CNN-ə istinadən xəbərinə görə, bu barədə aviaşirkətin nümayəndəsi məlumat verib.
Hadisənin ardınca təyyarənin salonunda tüstülənmə qeydə alınıb və pilotlar hərəkəti dayandırıblar. Təhlükəsizlik məqsədilə sərnişinlərin doldurulma trap vasitəsilə təcili təxliyəsi həyata keçirilib.
Hava limanı rəhbərliyinin məlumatına görə, hava gəmisinin mühərrikində qısamüddətli yanğın baş verib və alov yanğınsöndürmə briqadası tərəfindən dərhal söndürülüb.
"Frontier Airlines" şirkəti aeroport rəhbərliyi, eləcə də digər müvafiq təhlükəsizlik orqanları ilə birgə hadisənin təfərrüatını araşdırdığını bəyan edib.
Qeyd edək ki, Denverdən Los-Ancelesə uçmalı olan "Airbus A321"-də 224 sərnişin və 7 ekipaj üzvü olub.скачать dle 11.3

В Денвере самолет сбил пешехода на взлетно-посдочной полосе
Самолет авиакомпании Frontier Airlines, предположительно, сбил человека на взлетно-посадочной полосе в международном аэропорту Денвера, после чего экипаж был вынужден прервать взлет.
Как передает Median.Az со ссылкой на CNN, об этом сообщил представитель перевозчика.
После этого в салоне был замечен дым, и пилоты приняли решение прервать взлет. Пассажиров эвакуировали по надувным трапам "в качестве меры предосторожности".
В администрации аэропорта сообщили о кратковременном возгорании двигателя, которое было ликвидировано пожарными.
В Frontier Airlines заявили, что проводят расследование совместно с администрацией аэропорта и другими органами безопасности.
"Мы глубоко опечалены этим происшествием", - говорится в заявлении авиакомпании.
Сообщается, что на борту самолета Airbus A321 рейса Денвер - Лос-Анджелес находились 224 пассажира и семь членов экипажа.скачать dle 11.3