İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Cəbrayıl rayonuna səfər ediblər
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mayın 9-da Cəbrayıl rayonunun Şükürbəyli kəndinin açılışında iştirak ediblər.
President.az-a istinadən xəbər verir ki, dövlət başçısı və birinci xanım 360 şagird yerlik məktəb binasında və kənddə inşa edilmiş fərdi evlərdə yaradılmış şəraitlə tanış olub, buraya köçən sakinlərlə görüşüblər.
Prezident İlham Əliyev sakinlərə evlərin açarlarını təqdim edib.
Sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 150 çarpayılıq Cəbrayıl Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının binasının tikintisi ilə tanış olublar.
Daha sonra dövlətimizin başçısı Cəbrayıl rayonunun Soltanlı kəndində "AzərEnerji" ASC-nin 330 kV-luq "Şəfəq" yarımstansiyasının açılışında iştirak edib.скачать dle 11.3

09.05.2026 15:39 660
9 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии села Шукюрбейли Джебраильского района.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства и первая леди ознакомились с условиями, созданными в здании школы на 360 ученических мест и в построенных в селе частных домах, встретились с переселившимися сюда жителями.
Президент Ильхам Алиев вручил жителям ключи от домов.
Затем Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились со строительством здания Джебраильской районной центральной больницы на 150 коек.
Далее глава государства принял участие в открытии 330-киловольтной подстанции "Шафаг" ОАО "АзерЭнержи" в селе Солтанлы Джебраильского района.скачать dle 11.3