"Xarı Bülbül" restoranında DAVA: Həmkarını döyən ofisiant CƏZALANDIRILDI
Bakı şəhər Nizami rayonunda yerləşən "Xarı Bülbül" restoranında iş yoldaşını döyən ofisiantın məhkəməsi keçirilib.
Median.Az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, məhkəmə 2006-cı il təvəllüdlü Kamran Həsənovu Cinayət Məcəlləsinin 128-ci (qəsdən sağlamlığa yüngül zərər vurma) maddəsi ilə təqsirli bilib.
Məlum olub ki, hadisənin baş verdiyi gün 20 yaşlı Kamran onunla birgə ofisiant işləyən Rza ilə dalaşıb. Kamran Rzaya yaxınlaşaraq arxasınca "dəli" sözünü işlətməsinə və ona baxıb gülümsəməsinə irad bildirib. Bundan sonra hər iki şəxs restoranın zirzəmisinə gedərək mübahisəni davam etdiriblər. Nəticədə, Kamran Rzanın sifətinə zərbələr endirərək ona xəsarətlər yetirib.
Məhkəmənin hökmü ilə ofisiant yoldaşını döyən gəncə 1100 manat cərimə cəzası verilib.

Драка в ресторане: официант наказан за избиение коллеги
Состоялся суд над официантом, избившим коллегу в ресторане Xarı Bülbül, расположенном в Низаминском районе Баку.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, суд признал Кямрана Гасанова (2006 г.р.) виновным по статье 128 (умышленное причинение легкого вреда здоровью) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
Было установлено, что в день инцидента Кямран подрался со своим коллегой - официантом Рзой. Кямран подошел к Рзе и выразил недовольство тем, что тот за его спиной употребил слово "сумасшедший" и, глядя на него, усмехнулся. После чего оба спустились в подвал ресторана, где продолжили выяснять отношения. Конфликт перерос в насилие - Кямран нанёс Рзе множественные удары по лицу, причинив ему телесные повреждения.
Решением суда, молодой человек, избивший своего коллегу, был оштрафован на 1 100 манатов.