Paşinyan Putinin təklifini rədd etdi?
Ermənistan hökumətinin rəhbəri Nikol Paşinyan mayın 9-da Rusiya paytaxtında baş tutacaq Qələbə Günü paradına qatılmayacaq.
Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, baş nazir bu barədə Nazirlər Kabinetinin iclasının ardınca təşkil olunan brifinq zamanı məlumat verib.
Hökumət rəhbəri qeyd edib ki, hələ aprelin 1-də Moskvaya etdiyi səfər və Rusiya lideri Vladimir Putinlə danışıqları vaxtı seçki kampaniyası ilə əlaqədar tədbirə gələ bilməyəcəyini söyləyib.
"Buna görə də mən bu barədə daha öncə məlumat vermişdim", - deyə N.Paşinyan vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Ermənistanın baş naziri 2025-ci ildə Qələbə Gününün 80 illiyinə həsr olunmuş hərbi paradda iştirak etmişdi.скачать dle 11.3

Пашинян не поедет на парад Победы в Москве
Как передает Median.Az со ссылкой на Sputnik Армения, об этом он заявил на брифинге после заседания правительства.
Он добавил, что 1 апреля, в ходе поездки в Москву и встречи с президентом России Владимиром Путиным, сообщил ему о том, что не сможет приехать из-за участия в предвыборной кампании.
"Поэтому ранее я уже заявлял об этом", - заявил Пашинян.
Напомним, в 2025 году Пашинян присутствовал на параде к 80-летию Победы.